Recenze
Trendy

Netatmo Smart Alarm System: skvělý hlídač domácnosti se spoustou funkcí i prostoru pro zlepšení

Podrobná recenze po dvou měsících testování

Poslední léta zažíváme doslova boom na trhu takzvané chytré domácnosti a dostali jsme se do fáze, kdy je jednodušší vyjmenovat co všechno je doma ještě „hloupé“. Po smart žárovkách, senzorech, kávovarech, vaporizérech, reproduktorech a dalších spíše ozdobných gadgetech je možná načase zamyslet se i nad něčím praktickým. Nad něčím, co pohlídá váš dům či byt v době vaší nepřítomnosti. Něčím, co vám má zajistit klidný spánek například na dovolené, spánek bez obav, že jste vás vytopil soused, plynový kotel způsobil požár nebo že váš dům právě někdo vykrádá. Tedy pokud váš vyladěný systém nezahlásí falešný poplach a vy z toho málem nedostanete infarkt. Ale o tom až za chvilku.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Toto všechno patří do sady Netatmo Smart Alarm System

Efektní či efektivní?

Zabezpečení domácnosti pohybovými čidly, bezpečnostním zámkem s odjištěním přes NFC čip či PIN kód i průmyslové kamery jsou na trhu už léta letoucí a osobně si myslím, že pro zajištění obchodů a podobných objektů jsou stále nejlepším řešením. Moderní smart-systémy pro zabezpečení bytů či domů jsou mnohem složitější a kvůli tomu i o něco méně spolehlivé, nicméně nabízí spoustu zajímavých funkcí a možností zapojení do již existující chytré domácnosti. Nás příznivce Applích produktů zajímají v první řadě produkty s podporou protokolu Homekit. Dnes se podíváme na zoubek jednomu z takových systémů od věhlasné značky Netatmo. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Kamera Netatmo Welcome je ústředním mozkem celého systému

Tři v jednom

Konkrétně se jedná o Netatmo Smart Alarm System, který se v době vydání článku pohybuje cenově kolem 9 600 Kč a zahrnuje celkem 5 jednotlivých zařízení. Patří tam Netatmo Welcome kamera, trojice čidel na dveře či okna (Smart Door and Window Sensors) a samotná siréna (Smart Indoor Siren). Tyto přístroje si můžete koupit i jednotlivě, nicméně počítejte s tím, že senzory i sirénu můžete do koupě kamery používat pouze jako těžítko, neboť se párují přes kameru. Z marketingového hlediska to do určité míry chápu. Zároveň je to dle mě ale i jedna z velkých nevýhod, o kterých se moc nikde nedočtete a prodejci vám to sami od sebe nepoví. Pojďme si to vzít postupně jedno po druhém a na konci si shrneme funkčnost celého systému.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Siréna má kvalitní konstrukci, minimalistický design a zatraceně hlasitý reproduktor

Netatmo Smart Indoor Siren

Jako první bych se rád věnoval právě siréně. Je to totiž jediný gadget z této „svaté trojice“, ke kterému nemám jedinou výtku – ani puntík. Vypadá jako bílý puk o průměru 13 centimetrů, hlavní konstrukce je z celkem bytelného kvalitně slícovaného plastu. Na straně kam míří reproduktor má kovovou mřížku a na druhé straně adaptér pro namontování na strop. Má čistý a funkční minimalistický design a reproduktor tak hlasitý, že jsem se při testování „ostrého alarmu“ musel dojít podívat do zrcadla jestli mi nekrvácí uši (110 dB pokud vás zajímají přesné parametry).

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Jak už jsem zmínil v předchozím odstavci – sirénu spárujete zapnutím v těsné blízkosti Welcome kamery a aktivací pomocí několika jednoduchých kroků v aplikaci Netatmo Security (iOS, Android). Při sepnutí alarmu (ať už detekcí pohybu přes kameru, nebo přes čidla na dveřích a oknech) nejprve uslyšíte relativně tiché varovné pípání. Pokud pak v předvolené prodlevě kamera nedetekuje známou tvář, spustí se opravdu ohlušující siréna, kterou spolehlivě uslyší i vaši sousedé.

Kromě toho lze přes aplikaci na dálku spouštět přehrávání jednoho z pěti zvuků – již zmíněná varovná pípací sekvence, hlasitý alarm, štěkot psa, ambientní zvuky rušné domácnosti (k simulaci toho, že je někdo doma) a plačící batole. Jak se pomocí zvuku mimina má vyděsit zloděj je mi doteď záhadou, strašit s tím podle mě můžete leda tak přátele během promítání nějakého hororu. Celkově se za mě jedná o super produkt za přijatelných 2 200 Kč (v době vydání článku), nicméně myslím si, že by bylo fajn, kdyby Netatmo umožnilo sirénu používat samostatně jako homekitový prvek i bez nutnosti koupě jejich kamery.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Na rozdíl od konkurence je senzor na dveře/okna od Netatmo složený pouze z jednoho dílu

Netatmo Door & Window Sensors

Další součástí Smart Alarm systému je trojice čidel, které si pomocí oboustranné lepící pásky (přiloženo v balení) přilepíte na dveře či okna. Na rozdíl od některých konkurenčních výrobků, které fungují jen v páru (jedna polovina se montuje na futra a druhá na dveře) je řešení od Netatmo celkem inteligentní a stačí vám pouze jedna krabička. Senzor dokáže pomocí gyroskopu rozpoznat zda jsou dveře/okna otevřená/zavřená a registruje i jejich pohyb v otevřené poloze.

Pokud tak necháte okno pootevřené ve ventilační poloze a někdo se vám bude pokoušet vloupat do domu a otevřít jej úplně, dostanete notifikaci o zaznamenaném pohybu. Stejně tak rozpozná i vibrace například pokud by vám někdo chtěl vyvrtat vložku zámku ve dveřích nebo do nich kopal. Poslouží v praxi nejen ke spuštění sirény, můžete si přes aplikaci i ověřit zda jste nezapomněli zavřít okno před odchodem z domu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Ideální hlídač k chytrému zámku jako Danalock (na fotografii) a jemu podobným

Vzhledem k poměrně sofistikovanému způsobu detekce pohybu jsem byl celkem skeptický, ale po celou dobu testování (necelé dva měsíce) jsem se s chybnou detekcí stavu setkal jen jednou a k opravě problému stačilo znovu spustit kalibraci konkrétního čidla přes aplikaci. Senzory pohání stejně jako sirénu tužkové baterie a mají celkem slušný dosah.

Vzhledem k tomu, že v předsíni nemám zásuvku, musel jsem kameru umístit do obýváku a bez problémů se připojila i na čidlo vchodových dveří na opačné straně domu (cca 15 metrů + zdi) i na senzor na okně o patro výš. V aplikaci chválím možnost nastavení citlivosti pro rozeznání pohybu/vibrací i pro polohu otevřeno/zavřeno. Nerad se opakuji, ale opět se musím vrátit k tomu, že jde o skvělý produkt, který ale nelze použít samostatně bez Welcome kamery. Cena za sadu tří senzorů se v době vydání článku pohybuje kolem 2600 Kč.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Netatmo Welcome Camera

A nyní se konečně dostáváme k tomu hlavnímu, ke středobodu bezpečnostního systému Netatmo. Konstrukčně je Welcome kamera celkem elegantní hliníkový váleček a ani v případě umístění do obýváku vám rozhodně nebude hyzdit interiér. Upozorňuji však, že optimální umístění je v předsíni se záběrem na vchodové dveře, nejlépe s minimem protisvětla. Jednak kvůli rychlosti a kvalitě rozpoznávání osob ihned po vchodu do domu/bytu a zamezení možnosti nezaznamenání zloděje pokud náhodou mine místnost, kde je kamera umístěna.

Dalším faktorem je ochrana soukromí. V aplikaci naštěstí ale lze nastavit, aby kamera nahrávala video pouze v době, kdy nejste doma, případně aby při vaší přítomnosti sloužila pouze jako detektor pohybu a kameru nezapínala vůbec. Hned úvodem bych rád vyvrátil jeden mýtus, který ohledně tohoto zařízení koluje po internetu, a sice že se hodně přehřívá a kamera se kvůli tomu nedá používat nebo je nebezpečná.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Ano, hliníkové šasi je po delší době fungování na dotek opravdu dost teplé, ale ne tak abych na něm neudržel ruku nebo aby to tavilo plastové dno nebo mělo jakýkoliv vliv na funkci. Pokud by se mi na tuto teplotu ohříval iPhone, který nosím každý den v kapse, pěkně by mě to štvalo a šel bych ho reklamovat. Nicméně že se hřeje obal kamery, kterou mám postavenou někde v bytě a nemusím na ní sahat je mi celkem jedno, obzvláště když nejde o nebezpečnou teplotu.

Výrobce zřejmě zvolil hliník jako zevní konstrukční materiál právě pro jeho dobrou tepelnou vodivost, díku tomu se nepřehřívá snímač samotné kamery, která nahrává 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Spousta zrcadlovek dodnes má limit nahrávání videa na několik minut právě kvůli zahřívání čipu dlouhodobým nahráváním.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Porovnání s Netatmo Healthy Home Coach (vlevo)

Co se týče kvality obrazu, nelze ho ohodnotit lépe než jako průměrný. Počítejte s tím, že živý stream ve full HD rozlišení sežere celkem dost dat a pokud nemáte doma dostatečně rychlý internet, bude vám při sledování live záznamu obraz trochu připomínat kostičky LEGO. V době instalace mi zlobil WiFi router a rychlost kolísala kolem 3 Mbps, což způsobilo značné zklamání když jsem si poprvé pustil na dálku záznam z kamery. Po koupi nového routeru se rychlost zvedla na 30 Mbps a i kvalita přenosu videa byla značně lepší. I v případě prohlížení uložených záznamů z SD karty se nedalo říci, že by byl obraz excelentní, spíše připomínal záznam z pár let starého smartphonu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Pro bezpečnostní účely dle mě bohatě stačí, nicméně konkurenční (ale nemálo dražší) homekitové kamery rozhodně nepřekoná. Optika má rovněž celkem problém se silným protisvětlem a nedoporučuji do záběru kamery umísťovat ani televizi. Netatmo Welcome používá celkem nízký bitrate přenosu obrazu aby dosáhla co nejmenšího zpoždění, což při běžném provozu nevadí.

Bez zásuvky v předsíni se neobejdete

Konstantně měnící se displej televize ale obraz při tak nízkém bitratu rozsype jak domeček z karet. Zvuk z integrovaného mikrofonu je dostatečný, ale rovněž žádná pecka. Při streamu i v uloženém videu z SD karty jsem zaznamenal drobné zvukové artefakty formou nepravidelného lupnutí jako když vám poskočí jehla přenosky gramofonu přes škrábanec na desce. Vysloveně to nevadí funkčně, ale vyčítal bych si, kdybych to nezmínil do recenze.

Za jednu z velkých nevýhod považuji absenci nějaké redukce k uchycení na zeď – věc, kterou nabízí snad všechny konkurenční kamery. Tu od Netatmo můžete zkrátka jen někam postavit na rovnou plochu. Vzhledem k širokému záběru zorného pole (130 °) vám k tomu stačí sice i nízký botník či jiný kus nábytku, nicméně je to dosti omezující problém, který by šel snadno a elegantně vyřešit jednoduchým držáčkem, který byste pak přivrtali nebo přilepili někam do rohu v místě, kde je dle vás ideální záběr na monitorovanou oblast. Konkrétně u mě doma jsem tak s umístěním kamery kompletně ztroskotal, protože v předsíni nemám zásuvku a v hlavní poměrně úzké chodbě zas žádný nábytek, na který by se kamerka dala postavit.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Netatmo Security – aplikace určena k ovládání kamery a prohlížení záznamů

Naopak palec nahoru dávám Netatmo za podporu bezpečného protokolu přenosu videa přes Homekit, celkově se společnost z mého pozorování snaží na tuto možnost myslet u většiny svých produktů. Další plus vidím v poměrně silné infračervené diodě, která dokáže i v úplné tmě velmi dobře prosvítit celou místnost a kamera tak zvládne detekovat tváře či pohyb bez problémů i v noci v černobílém režimu.

Přepnutí do nočního režimu probíhá automaticky a poznáte jej rozsvícenou červenou diodkou na přední straně. Druhou diodu, která svítí při běžícím streamování obrazu, lze v nastavení vypnout. K detailům ovládání, funkcím a celkově softwaru všech zmíněných zařízení se dostanu hned v další části článku. Na závěr opět zmíním cenu, která se u Welcome kamery toho času pohybuje kolem 5 500 Kč.

Software: slušný základ s hromadou prostoru ke zlepšení

Dlouho jsem přemýšlel jak tuto kapitolu recenze pojmout, jelikož k softwaru mám nejvíce připomínek, ale zároveň obsahuje i spoustu funkcí. Nejlépe bych to shrnul známým českým výrokem: „Je na tom práce jak na kostele“. Zároveň ale nechci tvůrcům křivdit, protože za delší dobu, kdy jejich produkty používám, je znát, že na svých aplikacích poměrně intenzivně pracují a postupně je zlepšují. Nehledě na to, že jsou opravdu bohaté na užitečné funkce a podrobná nastavení, jen zkrátka potřebují doladit a učesat.

Netatmo má ke každému ze svých gadgetů oddělenou aplikaci. To má výhodu podrobných informací a nastavení, ale zároveň pokud takových „hraček“ už máte doma požehnaně, zaberou vám aplikace na ovládání smart domácnosti spoustu místa v telefonu a konstantě přepínáte mezi aplikacemi. Z tohoto důvodu osobně preferuji výrobky s podporou Homekitu, kde jsou ovládací prvky celého domu centralizovány do jednoho rozhraní. V tom musím Netatmo pochválit, protože jsou jedním z mála výrobců, kteří na podporu Homekitu myslí a u většiny svých přístrojů Homekit podporují.

Takto vypadá prohlížení uložených záznamů přes aplikaci Domácnost (v rámci Homekit)

Teď ale k negativům. Asi za největší průšvih za dobu testování sady Netatmo Smart Alarm System považuji falešný poplach, který se mi přihodil zrovna v den, kdy jsem měl v práci noční službu. Jak jsem psal výše – celý systém si můžete nastavit relativně podrobně a na míru. Já mám Netatmo Welcome kameru v obýváku (jak jsem psal výše – v předsíni nemám bohužel zásuvku a na chodbě zas místo kam kameru postavit); Na hlavních vchodových dveřích a těch směřujících na zahradu mám umístěná pohybová čidla, třetí senzor z balení je pak na okně v ložnici.

Na vchodových dveřích mám chytrý zámek Danalock a Netatmo senzor nastavený tak, aby mi hlásil nejen stav otevřeno/zavřeno, ale i vibrace a pohyb. V aplikaci si nastavíte pochopitelně, že je celý systém v pozoru pouze pokud nejste doma a nutno dodat, že na vaší nepřítomnost reaguje celkem rychle (nejspíše podle GPS pozice snímané z telefonu) a dům zabezpečí prakticky ihned.

Správně nasměrovaná kamera je základ

Dům se mi tak „zakódoval“ například i když jsem si odběhl na 10 minut do garáže (mimo budovu), což je dle mě správně. Ve chvíli, kdy přijedu domů a při parkování řeknu Siri, aby mi odemkla dveře, systém detekuje vibrace zámku Danalock a siréna spustí tiché varovné pípání cca v třívteřinovém intervalu. Já mám pak minutu a půl na to, aby můj obličej (či kohokoliv z uložených osob) detekovala Welcome kamera a „odkódovala“ domácnost.

Notifikaci o nežádoucí aktivitě dostávám na telefon již cca 5 vteřin po detekci vibrací/pohybu ze dveří. Další notifikace vám oznámí deaktivaci systému ve varovném intervalu a potřetí vás aplikace Netatmo Security uvítá doma ve chvíli, kdy detekuje váš obličej. V případě že si senzory nakoupíte, varovná sekvence se spustí detekcí neznámé osoby Welcome kamerou. Proto má být kamera dle doporučení výrobce nejlépe umístěna rovnou do předsíně naproti vchodovým dveřím. Jednou se mi stalo, že jsem se loudal s vykládáním velkého nákupu, promeškal úvodní prodlevu a musel pak s prsty v uších běžet deaktivovat opravdu velmi hlasitý „ostrý“ alarm. To je za mě ale stále v pořádku.

Falešný poplach? To není bug, ale feature!

Problém nastal, podle Murphyho zákonu, když jsem měl v práci noční a nemohl si odběhnout zkontrolovat, že je vše v pořádku. Večer jsem náhodně zjistil, že mi před 20 minutami přišla notifikace detekce vibrací u vchodových dveří, hned za ní následovala informace o spuštěném „ostrém“ alarmu a notifikace o tom, že se sirénou bylo manipulováno. V tu chvíli jsem zblednul, polil mě studený pot a srdce mi málem vyskočilo z hrudníku. Okamžitě jsem otevřel Netatmo Security, pustil si živý přenos videa se zvukem a napjatě hledal stopy po vniku zloděje. Naštěstí šlo jen o falešný poplach, stát se to může, možná mi nějaký podnapilý kolemjdoucí bušil pěstí o dveře.

Problém vidím ale v tom, že v uložených záznamech absolutně chybělo video z doby, kdy houkala siréna, a z události, kdy s ní bylo údajně manipulováno. Mám sice doma kočku, ale k siréně se určitě dostat nemohla. Video bylo uloženo pouze z varovné sekvence před spuštěním hlasitého poplachu.

Kontaktoval jsem kvůli tomu oficiální mezinárodní podporu Netatmo na Twitteru, kde mi bylo řečeno, že takzvaně nejde o bug, ale o feature. Odpověděli mi, že kamera ukládá záznam v době nahlášených vibrací ze senzoru na dveřích a poté nahrávat přestane. Pokud by do budovy opravdu vniknul zloděj, kamera by detekovala cizí osobu a spustila nahrávání až tehdy. Za mě to moc šťastné řešení není. Raději bych viděl celý cca tříminutový záznam, nežli věřil v zázraky umělé inteligence. Už jen kvůli tomu, že mi tato umělá inteligence párkrát detekovala kočku i robotický vysavač jako člověka a zadek jako obličej.

Podobná událost s falešným poplachem se mi za 2 měsíce stala celkem třikrát. Nicméně počítejte s tím, že se takové příhody se můžou stát ať budete mít doma jakýkoliv bezpečnostní systém. Je to zkrátka daň za to, že 99 % zbývajícího času máte opravdu klid na duši a přehled o bezpečnosti vašeho domova. Další mojí výtkou vůči aplikaci Netatmo Security je neustálé bombardování notifikacemi v době, kdy jsem doma. Už při příchodu domů vás aplikace zavalí lavinou notifikací – vchodové dveře otevřeny, varovná sekvence alarmu spuštěna, varovná sekvence alarmu přerušena, vítejte doma, dveře na zahradu otevřeny, dveře na zahradu ještě stále otevřené (po několika minutách od otevření).

V nastavení si sice můžete vypnout notifikace o změně stavu senzorů v době, kdy jste doma, nicméně to nějak příliš nefunguje a senzory se mi hlásily hned po dvou notifikacích pokaždé, kdy jsem potřeboval vyvětrat, nebo pustit kočku ven. Nehledě na to, že jsem musel povypínat i valnou většinu upozornění v aplikaci Domácnost, která nabízí v nastavení podobné funkce (detekce člověka, zvířete, vozidla nebo jiného pohybu). Na obranu Netatmo ale musím uznat, že se situace poslední dobou o dost zlepšila (zřejmě díky aktualizaci aplikace). Taktéž nutno dodat, že i samotný Homekit má co se týče funkcí bezpečnostních kamer spoustu bugů.

Na rozdíl od světel nebo zámků je „secure video“ jednou z posledních přidaných součástí tohoto systému. Považuji za důležité také podotknout, že stěžejní funkce Netatmo Security aplikace fungují celkem spolehlivě a bez zásadních problémů. Živý stream videa běžel po celou dobu testování bez vypadávání či záseků a jednotlivé události dokonce aplikace od Netatmo detekuje z mých postřehů mnohem lépe než nativní Domácnost od Applu. Načítání streamu je rovněž rychlejší a pohodlnější přes Netatmo Security nežli přes Homekit a velký palec nahoru dávám tvůrcům aplikace za možnost zašifrování přístupu k ní pomocí hesla či FaceID.

Bohaté možnosti nastavení potěší

Pochvalu si zaslouží i za pokročilé možnosti nastavení celého systému. V mém případě, kdy jsem musel kamerku umístit do obýváku, což není zdaleka optimální, jsem ocenil například volbu streamování/ukládání videa pouze pokud nejsem doma. Důvody snad nemusím ani rozebírat.

Naopak zděsilo mě zpočátku, že v aplikaci Domácnost nelze u jednotlivých členů domácnosti zcela zablokovat připojení ke streamu z kamery. Jediné dvě možnosti jsou: 1) sledovat živě a 2) sledovat živě a prohlížet si uložené nahrávky. Osobně mám kvůli možnosti odemknutí zámku Danalock do domácnosti přidáno i několik blízkých přátel a nechtěl jsem aby mohli sledovat i stream z kamery. Naštěstí tenhle problém řeší vypnutí dálkového ovládání příslušenství u ostatních členů domácnosti (nýbrž pouze pokud jsou připojeni na domácí WiFi). Spolu s vypnutým streamem/nahráváním v době, kdy jsem doma, jsem tenhle problém kolem ochrany soukromí vyřešil (a několikrát ověřit v praxi).

Závěr: Jednooký král mezi slepými

Předem bych rád poděkovat za trpělivost těm, kteří se prokousali mou recenzí až sem. Sám jsem při psaní úvodních řádků nepředpokládal, že bude tak dlouhá. Jak jste si jistě všimli, v recenzi jsem rozhodně nešetřil výtkami. Zcela upřímně – dlouho jsem si sám lámal hlavu s tím, jak recenzi pojmu.

Na jednu stranu jsem objevil tucty chyb – některé byly malicherné, některé zas zcela zásadní a doslova šokující (ano, myslím tím falešné poplachy). Zároveň jsem po celou dobu testování měl opravdu klid na duši, že se mohu kdykoliv podívat co se děje doma, zkontrolovat zda jsem nezapomněl zavřít okno v ložnici v době kdy je venku bouřka. Nebo jen mít jistotu, že se mi nezbláznil chytrý zámek Danalock, který mi mimochodem dělá mnohem větší vrásky než jakýkoliv produkt od Netatmo.

Ke konci testovacího období mě systém Netatmo Smart Security jednoznačně přesvědčil o tom, že podobné smart zabezpečení rozhodně potřebuji mít doma a rozjímal jsem nad tím, zda bych si pořídil právě toto řešení, nebo zvolil konkurenci. A řeknu vám to zcela upřímně – ačkoliv velice rád otestuju jiné chytré bezpečnostní systémy, dospěl jsem k tomu, že bych si osobně tuto sadu od Netatmo sám pravděpodobně koupil. Pominu fakt, že už od nich mám systém chytrého vytápění domu, se kterým jsem extrémně spokojený. I bez zaháčkování do ekosystému jedné značky je dle mě poměr výkon/cena pořád oproti konkurenci velice lukrativní.

Sada s názvem Netatmo Security System s kamerou, sirénou a sadou tří čidel je v době vydání recenze na oficiálních stránkách Netatmo 9 400 Kč. Další důležitou informací je i to, že drtivá většina mých výtek se týkala softwaru, na kterém Netatmo konstantně pracuje a všechny své aplikace (nejen bezpečností) celkem často aktualizuje a vylepšuje. Pokud o nákupu sami uvažujete a zajímá vás něco konkrétního, co jsem v recenzi nezmínil, neváhejte se mě zeptat v komentářích. Musel jsem se opravdu hodně krotit v rozepisování podrobností a vyjmenovávání závratného množství funkcí, jinak by z toho byl výtvor dlouhý a nudný jako sága Twilight. Rád tedy na vaše případné dotazy zodpovím.

Netatmo Smart Alarm System

8.5

Zpracování

8.5/10

Design

9.5/10

Uživatelský zážitek

7.5/10

Cena

8.5/10

Plusy

  • Podpora HomeKit
  • Pocit bezpečí
  • Povedený design
  • Poměr cena/výkon
  • Velmi hlasitá siréna

Mínusy

  • Software by zasloužil zlepšení
  • Sem-tam se objeví falešný poplach
  • Kameru nelze upevnit na zeď
  • Průměrná kvalita obrazu

Ruslan Botsyurko

Lékař, redaktor, fotograf, DJ, nevyléčitelný perfekcionista a nadšenec do všech možných technologií. Od malička běhám po světě se šroubovákem v ruce a snažím se přijít na to, jak věci kolem mě fungují.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Dobrý den a díky za dobrý podnět. Zkusil jsem dnes vypnout wifi když jsem jel na nákup a po návratu nic nepípalo, notifikace o pohybu u dveří i o tom, že mě rozpoznala kamera mi přišly hromadně až když jsem zas zapnul wifi router, takže předpokládám, že to ukládá data na kartu, ale vyhodnocování probíhá online, takže je k funkci alarmu internet nezbytný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button