NovinkyTipy a triky

Monitor aktivity z Docku

V dnešním článku se podíváme na způsob, kterým můžeme přímo v Docku sledovat aktivitu CPU, disku, sítě nebo pamětí.

Spustíme aplikaci Monitor aktivity umístěnou ve složce Utility. V Docku se objeví ikona této aplikace, na kterou klikneme pravým tlačítkem myši (nebo kombinací klávesy CRTL + tlačítko myši) a vyvoláme tak kontextové menu. V nabídce označíme “Ikona v Docku”, čímž otevřeme další podřazenou nabídku, která přináší níže uvedené možnosti, jejichž výběrem dojde ke změně ikony aplikace v Docku:

Zobrazit využití CPU – zobrazí aktuální využití procesoru

Zobrazit historii CPU – zobrazí historii využití procesoru

Zobrazit využití sítě – zobrazí využití vašeho síťového připojení (zelený graf – přijatá data, červený – odeslaná data )

Zobrazit diskovou aktivitu – zobrazí aktivitu vašeho pevného disku (červený graf – zápis, zelený – čtení)

Zobrazit využití paměti – zobrazí aktuální využití operační paměti (zelená výšeč – volná pamět, červená – pamět použitá OS, žlutá – pamět aktivně využívaná aplikacemi, modrá – pamět obsahující načtená data, která zůstala po delší dobu nevyužita (např. uzavřením nějaké aplikace – v případě opětovného spuštění aplikace dojde k rychlému načtení dat z operační paměti bez nutnosti načítat data z disku)

Zobrazit ikonu aplikace – navrátí do Docku ikonu aplikace

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Používám a mám stabilně v docku vytížení jednotlivých threadů CPU. Když jedu na velkém monitoru, tak na displeji macbooku mám právě monitor aktivity. Je i docela zajímavé sledovat, jak který program vytěžuje systém. Je to dobrý pomocník i v případě, že hledám nějaký program a mám více voleb. Dá se krásně odsledovat, jak co funguje vůči tomu, kolik využívá systémových prostředků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button