Novinky

Měl to být propadák. Přesto se iPhone Xr stal nejprodávanějším smartphonem

Výzkum společnosti CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) zjistil, že iPhone Xr patří mezi nejoblíbenější smartphony. Abychom byli konkrétní, na území Spojených států jde o vůbec nejprodávanější telefon. Tato informace je o to překvapivější, že iPhone Xr (recenze) byl ze strany odborné veřejnosti považován za největší propadák od uvedení modelu iPhone 5c.

iPhone XR

Další, neméně zajímavou informací je fakt, že iPhone Xr drží 38% podíl ze všech prodaných iPhonů. Pro Apple by v tomto směru bylo daleko lepší, kdyby zákazníci raději sáhli po vybavenější „eskové“ řadě, ovšem i tak z toho musí mít v Cupertinu radost. Jde totiž o to, že uživatelé zařízení s operačním systémem iOS čím dál častěji používají doplňkové služby Applu. Jde především o iCloud, který používá necelá polovina respondentů, Apple Music si platí 21 % dotázaných a dalších 13 procent utrácí na iTunes.

iPhone XR

Jde tak o další ukazatel, který jasně demonstruje narůstající oblibu služeb. To navíc koresponduje s jarní konferencí Applu, na níž došlo k uvedení nových služeb Apple News+, Apple TV+ (článek zde) a Apple Arcade.

Z dosavadních náznaků to zároveň vypadá, že uživatele už tolik nezajímá, aby jejich smartphone měl tu nejlepší možnou výbavu. Ve své podstatě jde o kopírování stavu, který se naplno projevil v segmentu osobních počítačů.

Zdroj
web

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button