Tipy a trikyZačínáme s Macem

Mac OS X – zvukové efekty uživatelského rozhraní

Dnešním kratičkým článkem končí náš další vzdělávací miniseriál, ovšem již v brzké době vám přineseme zcela nový, který vám bude opět nápomocen při přechodu na platformu Mac.

Zvukové efekty

Každý uživatel operačního systému Mac OS X je zná a slyší pokaždé, když pracuje se svým Macem. Řeč je o zvukových efektech uživatelského rozhraní. Jsou slyšitelné pokud například vysypete koš, načtete aplikaci Mail, odstraníte ikonu z Docku, ukončíte vypalování disku, zkopírujete nějaký soubor a pod.

Nastavení zvukových efektů uživatelekého rozhraní naleznete v aplikaci Předvolby systému, kde zvolíte nabídku Zvuk a z následující trojice karet vyberete Zvukové efekty. Odtud můžete zvukové efekty zcela zakázat popřípadě zvolit výstražný zvuk, který bude přehrán při neuskutečnitelném požadavku.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Nedavno jsem měl možnost pohrát si s OS9 a ten mi připadal zvukově vymakanější. Nejde v OS X někde nastavit i zvuky pro otevírání, zavírání a minimalizaci okna ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button