Tipy a trikyZačínáme s Macem

Mac OS X – zvukové efekty uživatelského rozhraní

Dnešním kratičkým článkem končí náš další vzdělávací miniseriál, ovšem již v brzké době vám přineseme zcela nový, který vám bude opět nápomocen při přechodu na platformu Mac.

Zvukové efekty

Každý uživatel operačního systému Mac OS X je zná a slyší pokaždé, když pracuje se svým Macem. Řeč je o zvukových efektech uživatelského rozhraní. Jsou slyšitelné pokud například vysypete koš, načtete aplikaci Mail, odstraníte ikonu z Docku, ukončíte vypalování disku, zkopírujete nějaký soubor a pod.

Nastavení zvukových efektů uživatelekého rozhraní naleznete v aplikaci Předvolby systému, kde zvolíte nabídku Zvuk a z následující trojice karet vyberete Zvukové efekty. Odtud můžete zvukové efekty zcela zakázat popřípadě zvolit výstražný zvuk, který bude přehrán při neuskutečnitelném požadavku.

Štítky

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Jeden komentář

  1. Nedavno jsem měl možnost pohrát si s OS9 a ten mi připadal zvukově vymakanější. Nejde v OS X někde nastavit i zvuky pro otevírání, zavírání a minimalizaci okna ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close