Novinky

Legenda se vrací: Atari ukázalo první obrázky herní konzole Ataribox

Společnost Atari na letošní hráčské akci E3 vypustila do světa dvacet vteřin trvající video, v němž naznačila příchod nové herní konzole. Fanoušci se mohli doslova zbláznit, což vyvolalo celou řadu spekulací a otázek, jak Ataribox bude vypadat a co od něho lze vůbec očekávat. Část z toho zodpovědělo oficiální vyjádření a několik renderů, díky kterým si lze udělat poměrně slušnou představu o vnějším designu.

V tiskové zprávě se doslova uvádí, že Atari si dalo za cíl vytvořit něco zcela nového, co zároveň zůstane věrné jejich dědictví. Smyslem toho je přitáhnout jak staré, tak nové uživatele, kteří neměli tu čest se seznámit s legendou, jenž začala formovat herní průmysl. Chystaný Ataribox po konstrukční stránce čerpá inspiraci u modelu Atari 2600, což bude v praxi znamenat výrazné žebrování a použití dřeva na vnější plášť. Přední a zadní panel bude s nejvyšší pravděpodobností vyroben ze skla. Konzole půjde k televizoru připojit skrze HDMI, které doplní čtveřice USB portů a čtečka paměťových SD karet.

Atari plánuje kromě původních titulů vydat také aktuální obsah. Co si pod tímto pojmem máme konkrétně představit, už nikdo ze zástupců společnosti neprozradil. Stejný otazník visí nad použitých hardwarem. Spíš než hry s působivým grafickým kabátkem lze očekávat důraz na návykovou hratelnost. Na další podrobnosti ohledně termínu vydání, obsahu a ceně si budeme muset počkat do další tiskové zprávy, která doufejme dorazí co nejdříve.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button