Novinky

Více než milion dolarů na App Storu letos poprvé vydělalo více než 500 vývojářů

Virtuální obchod AppStore do ekosystému Applu neodmyslitelně patří. Jak velký celý systém je, nám nyní ukázala data analytické společnosti Sensor Tower. Z jejího šetření vyplývá, že celkové prodeje na App Store v minulém roce dosáhly výše 643 miliard dolarů. V porovnání s rokem 2019 představuje toto číslo růst o 24 procent. Zajímavé je také zjištění, kolika vývojářům App Store poskytuje velmi slušnou obživu. Počet tvůrců aplikací a her, jejíž prodeje skrze platformu Applu vydělaly více než milion dolarů se totiž ve srovnání s rokem 2016 zdvojnásobil.

Zdroj: Unsplash (foto: Andy Wang)

Příjmů ve výši jednoho milionu dolarů a více totiž za za rok 2021 dosáhla poprvé více než pětistovka společností i jednotlivců. Přidali se tak k tvůrcům, kterým App Store podobné částky generuje pravidelně. Celkově na všech platformách přibyla téměř tisícovka vývojářů s tržbami milion dolarů a více. Ekosystému Applu tak za svůj úspěch vděčí většina z nich. App Store tedy z  nejrozšířenějších platforem zůstává perspektivnější. Historicky jsou nejúspěšnějším skupinou vývojářů tvůrci her. Konkrétně tvoří 30 procent všech nových milionářů. S velkým odstupem pak následují vývojáři sociálních sítí a aplikací zaměřených na produktivitu.

Stáhněte si některou z těchto úžasně propracovaných tapet zachycující vnitřnosti modelů iPhone 13 Pro

S rostoucího počtu úspěšných tvůrců aplikací a her si samozřejmě mne ruce i samotný Apple, který si z uskutečněných nákupů bere podíl 30 procent. Společnost ovšem před časem spustila program na podporu malých studií s názvem Small Business Developer Program. Vývojáři zapojení do této iniciativy platí poplatky ve zvýhodněné výši 15 procent.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button