Novinky

S novým ovladačem k Apple TV si moc her nezahrajete. Nemá základní senzory

Apple společně s šestou generací své Apple TV ukázal světu i nový ovladač Siri Remote. Nejviditelnější změna je patrná na první pohled. Ovladač je totiž stříbrný s černými tlačítky. To ale rozhodně není vše, co Apple změnil. Z ovladače zmizela plocha, která připomínala TrackPad z MacBooku a nahradilo ji nové kolečko. Je velmi podobné tomu, které známe ze starých iPodů. I klasické multimediální přehrávače totiž podobné dotykové kolečko měly. Regulovala se jím třeba hlasitost. Zda je nový způsob ovládání Apple TV přívětivější, budou muset zhodnotit až uživatelé během reálného provozu. Pokud si ale budou chtít s ovladačem zahrát hry, dost možná zarazí na problém.

Jak totiž upozornil magazín 9to5mac, nový ovladač postrádá některé senzory, které předchozí generace měla. Jde především o gyroskop a akcelerometr. Na první pohled by se mohlo zdát, že tyto technologie člověk v ovladači od televize nepotřebuje. Skrze Apple TV ale mnozí hráli hry. Právě prostřednictvím ovladače. Tato možnost bude nyní bez pohybových senzorů dost omezená. Ještě několik let zpátky to vypadalo, že Apple se ze svého zařízení pro televize snaží tak trochu udělat i herní konzoli. Tato snaha možná ještě trvá, avšak značka se rozhodla jít jiným směrem. Apple TV totiž podporuje ovladače od PlayStationu a Xboxu.

Apple na jarní keynote nepředstavil všechno. Toto jsou produkty, na které stále čekáme

Senzory pro hraní v ovladači jsou tedy zbytečné. Samozřejmě za předpokladu, že vlastníte ovladač od jedné z dvojice populárních herních konzolí. Občas se spekuluje i o tom, že Apple připravuje vydání vlastního herního ovladače. Tento týden Apple světu konečně oficiálně představil chytré štítky AirTags. Jde o malé lokační zařízení, které vám může pomoci třeba s hledáním klíčů. V této souvislosti se nabízí, zda Apple usnadní i případné hledání televizního ovladače. Vypadá to, že ne. Nový Siri ovladač k Apple TV totiž nemá čip U1, který se právě o přesnou lokaci stará. Ovladač tedy v aplikace Find My nenajdete.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button