Novinky

Netflix Games bude mít u Applu těžký život. Hry si uživatelé budou muset stahovat jednotlivě

Společnost Netflix dnes naprosto dominuje streamovacímu průmyslu. Alespoň tedy v oblasti filmů, seriálů a občas také bizarních reality show. Nejspíše proto si v ústředí firmy, která videopůjčovny proměnila v kapitolu učebnice dějepisu, řekli, že je na čase posunout se zase dále. Netflix se proto začal velmi aktivně zajímat o herní průmysl. Nedávno dokonce představil novou platformu Netflix Games, která je dostupná pro uživatele Androidu. V dostupností novinky pro druhou část populace to se vypadá trochu složitěji.

zdroj: Unsplash.com

Apple totiž ve svém virtuálním obchodě zakazuje aplikace, které slouží jako hub pro hry. Problém u Applu nemá jen Netflix, ale také Microsoft se svým Xbox Cloud Gaming, Nvidia GeForce Now nebo například Google Stadia. Proto podle analytika Bloombergu Marka Gurmana Netflix od začátku ví, že jeho působení na platformách Applu nebude úplně jednoduché. Společnosti, které jeho uživatelům chtějí zpřístupnit své hry, museli nacházet alternativní cesty. Třeba prostřednictvím webových aplikací, což pro ani jednu stranu není úplně pohodlné.

Nové procesory Intel Alder Lake s energií vůbec nešetří. Jak si vedou oproti M1 Max a M1 Pro?

Netflix ale přece jen nemůže přijít o stovky milionů potenciálních hráčů. Proto své hry nejspíše nabídne jednotlivě přímo v App Storu. To znamená, že hry na operačních systémech od Applu nebude možné hrát přímo v aplikaci Netflix. Z mateřské aplikace se maximálně odkazem dostanete ke stažení hry či k jejímu spuštění. Netflix tak bude nucen trochu pokazit pohodlí z cloudového hraní. To spočívá právě v tom, že si uživatel může zahrát několik her přímo z jedné aplikace. Takto bude zážitek dost podobný tomu, kdy si na iPhone nebo iPad stahujeme jednotlivé hry.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button