Tipy a triky

Jak přehrávat 3D filmy na Macu

Ještě donedávna nebylo mnoho možností jak přehrávat 3D filmy na Macu. Měli jste na výběr ze dvou možností, z nichž každá z nich byla prostřednictvím Windows buď přes Boot Camp nebo přes některý z dostupných virtualizačních nástrojů Parallels Desktop nebo VMware Fusion.

Nyní je tu možnost přehrávat filmy v 3D i na Macu a to díky freewarovému programu Bino. Program je dostupný pro platformy Linux, FreeBSD, Windows a Mac OS X. Ovládání programu je naprosto jednoduché a hlavně je program je přeložený do češtiny.

Bino přehrává stereoskopická 3D videa. Tato videa mají oddělené zobrazení pro levé a pravé oko a tak umožňují hloubkové zobrazení. Pro sledování 3D videa jsou zapotřebí speciální brýle. Na výběr je z červeno-modrých, zeleno-fialových, žluto-modrých a dalších. Program funguje naprosto bezproblémově a připojením vašeho Maca k televizi získáte možnost sledovat 3D videa i na velké obrazovce.

Program Bino je zdarma ke stažení zde: http://devernay.free.fr/hacks/bino/

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Měl bych dotaz – jak můžu 3D video stříhat na macu? Mám 3D kameru sony a ještě nevím jak ho editovat. K dispozici mám iMovie i FCP Pro X v nových verzích. Díky

    Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button