Novinky

IPhone 7 netáhne. Podle analytiků se prodeje iPhonů vrátí k růstu až v příštím roce

Pokud máte zájem o nový iPhone 7/Plus bude pro vás mít většina prodejců nepotěšující zprávu. Aktuální generace jablečného smartphonu je totiž zvláště v několika nejžádanějších variantách zatím beznadějně vyprodána. Mohlo by se tedy zdát, že krátko trvající pokles prodejů iPhonu je u konce a Apple se už v této chvíli může těšit z jejich opětovného růstu. Tento názor však nesdílí analytik Roberta Cozza ze společnosti Gartner.

septus-63

Podle něj totiž pokles prodejů iPhonů letošní generace zastavit nedokáže. Aktuální nedostatek tak má na svědomí spíše snížení objednávek u dodavatelů Applu. Zpět do černých čísel by se tím pádem měl vrátit až iPhone 8, jenž bude představen za rok. Pokles prodejů ale podle analytika nijak závratný nebude. V letošním roce totiž podle jeho odhadu klesne zájem o nový iPhone o 1,6 procenta. Příští vlajková loď naopak vrátí Apple k 3,5% růstu. IPhonu 7/Plus podle Cozzy nepomůže ani fakt, že je dostupný ve více zemích, než loňský model 6s.

Společnost Gartner se pokusila predikovat také vývoj na trhu s tablety. Zde se ale jen skromně vyjadřuje o jeho propadu. Čísla analytici neposkytli. Prodeje stolních počítačů se rekordních prodejů také nedočkají. Zde totiž odborníci odhadují pokles ve výši 8 procent.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button