Novinky

iPhone Xs Max versus Galaxy Note 9. Kdo je králem letošního roku?

Ačkoli se nejnovější smartphony kalifornského výrobce u nás prodávají jen pár minut, v zahraničí, díky týdennímu předstihu, mají za sebou už první testy všeho druhu. Ať už mluvíme o výkonnostních testech, testech kvality fotoaparátu nebo celkové odolnosti, letošní iPhony, ostatně stejně jako ty předchozí, zažívají v tomto období chvíle pravdy. Jak si tedy stojí nejnovější iPhone Xs Max proti v srpnu představenému Samsung Galaxy Note9?

iPhone Xs, Xs Max a iPhone Xr: Vše, co o nových modelech potřebujete vědět

Jak už jsme zmínili, takzvaných rychlostních testů se v posledních dnech a hodinách objevuje nespočet. Najít opravdu objektivní porovnání není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednou z výjimek je technologický YouTube kanál PhoneBuff, který pro srovnání rychlosti využívá “mechanickou ruku.” Při otevírání aplikací je tak díky naprogramování zcela eliminována prodleva, či určitá nekoordinovanost vzniklá člověkem. 

Apple a Samsung. Odvěcí rivalové si nic nedarují

Výkon. To je oč tu běží

Samotný test se skládal se základních činností běžného uživatele. První kolo bylo zaměřeno na otevírání jednotlivých aplikací jako například Facebook, Spotify nebo Fotoaparát a minimálně jednoho kroku v systému aplikace tak, aby byl telefon donucen držet danou aktivitu v RAM paměti. Druhé kolo pak prakticky prověřilo schopnost držet otevřené aplikace právě v RAM paměti. A vítěz? iPhone Xs Max. Před měsíc a půl starým Samsung Galaxy Note9 vyhrál o cca 14 sekund.

Zajímavý je také fakt, že iPhone Xs Max je o cca 23 sekund rychlejší při prvotním otevírání aplikací, zatímco Galaxy Note9 vrací úder při znovuspouštění aplikací uložených v RAM paměti – tam je o přibližně 8 sekund rychlejší, než nový iPhone. Na závěr se rovněž sluší říct, že aplikace na každé platformě fungují trochu jinak a proto nemůže být takovéto měření stoprocentně vypovídající. Zkrátka, ať už si pořídíte iPhone Xs Max, či Samsung Galaxy Note9, na výkonnostní strop narazíte jen málokdy. A to je myslím hlavní a nejdůležitější poselství aktuální generace chytrých telefonů.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button