Novinky

iPhone XR má za sebou první crashtesty. Výsledky jsou ohromující

Po uvedení každého iPhonu do prodeje jsou jisté dvě věci. V řádu hodin na svých stránkách uveřejní společnost iFixit podrobnou pitvu nového přístroje a Youtubeři provedou droptesty, které mají ukázat, jak je novinka odolná. O rozborce jsme vás informovali v dřívějším článku, a proto je nyní čas podívat se, jak nejlevnější letos představený iPhone obstál v sérií pádů.  

Jako vůbec první provedl crashtest známý kanál EverythingApplePro. V tomto videu prošel iPhone XR srovnání s předchůdcem osmé generace, z nehož vyšel více než se ctí. Novější smartphone si totiž vedl mnohem lépe. Zatímco iPhone 8 se při pádu na přední stranu z výšky hlavy nenávratně rozbil, iPhone XR stejný test přežil bez jediného škrábance. Vážné poškození jablečné novince přivodil až pád ze tří metrů, který roztříštil skleněná záda. Stejně tak se při třímetrovém pádu na přední stranu přístroje rozbila také obrazovka.  

Vývojáři přišli na způsob, jak odstranit největší nedostatek u iPhone Xr

Ukázalo se tak, že krycí sklo iPhonu XR je opravdu mnohem odolnější než v případě jeho předchozí generace. Zatímco u iPhonu osmé řady je možné, že displej nebo zadní kryt nezvládne pád na zem například během telefonování, u modelu XR existuje podstatně větší šance, že podobnou nehodu zařízení přežije bez poškození.  

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button