Novinky

iPhone XR prošel pitvou. Odhalila větší baterii a s opravitelností to tak hrozné není

Stránky magazínů zaměřených na dění ve světě technologií jsou v těchto chvílích plné prvních dojmů z iPhonu Xr, který v uplynulém týdnu vstoupil do prodeje. Jak už bývá zvykem, pozadu nezůstala ani společnost iFixit, která se ve světě mobilních technologií proslavila svými rozborkami nových produktů. Ušetřena tak samozřejmě nezůstala ani poslední novinka ze stáje Applu.

Prvním překvapením se stal slot na SIM kartu, který je jiný než odhalila pitva v případě iPhonu Xs. Jedná se o modulární slot, který můžeme u iPhonu vidět vůbec poprvé. Použití této součástky znamená snadnější výměnu v případě poruchy. Nový typ čtečky SIM karet také přináší jednodušší výměnu celé základní desky. Jinak střeva iPhonu Xr podle firmy iFixit vypadají jako kříženec iPhonu X s iPhonem 8. Poněkud překvapivým zjištěním také je, že cenově nejdostupnější letošní iPhone má větší baterii než prémiovější iPhone Xs a ačkoliv je akumulátor menší než v případě obra s označením Xs Max, můžou se majitelé iPhonu Xr těšit nejdelší výdrže baterie.

LCD displej je na rozdíl od OLED panelu z iPhonu Xs tlustější a těžší. Technologie tekutých krystalů totiž vyžaduje i přítomnost podsvícení, což u OLED obrazovky není potřeba. Stejně jak jeho dražší sourozenci, dostal iPhone Xr do svých zad měděnou cívku, která umožní rychlejší a efektivnější bezdrátové nabíjení.

Vývojáři přišli na způsob, jak odstranit největší nedostatek u iPhone Xr

Rozborka iPhonu Xr ukázala, že poslední iPhone, který doposud na pultech obchodů chyběl, je poměrně snadno opravitelný. Například displej lze vyměnit bez nutnosti složitějších zásahů. Celkově si tak iPhone Xr vysloužil známku šest, což pro produkt z dílny Applu, které jsou složitými opravami známy, znamená poměrně slušný výsledek. Stejného skóre ostatně dosáhly také oba další letos představené iPhony

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button