Novinky
Trendy

Vývojáři přišli na způsob, jak odstranit největší nedostatek u iPhone Xr

Letos představený iPhone Xr patřil mezi největší překvapení podzimní keynote Applu. Kalifornský výrobce se rozhodl uvést dostupnější model, který sdílí většinu specifikací s vlajkovými kousky iPhone Xs a iPhone Xs Max. Cena za základní variantu s 64GB úložiště je o téměř 8 tisíc nižší, což z iPhonu Xr činí velmi lákavé zařízení.

Nižší cena si ovšem vyžádala daň v podobě horšího displeje a fotoaparátu, který nabízí „pouze“ jeden objektiv. iPhone Xr již v redakci několik dní testujeme a zatím můžeme potvrdit, že kvalita snímků je opravdu velice dobrá. Může za to především fakt, že iPhone Xr je osazen primárním snímačem z iPhonu Xs. To v praxi znamená 12 Megapixelů, světelnost f/1.8 a podporu Smart HDR.

Je tu ovšem ale jeden háček. Ten se skrývá v portrétovém režimu, který dokáže rozostřit pozadí pouze v momentě, že fotografujete lidské osoby. Na jiné objekty tento efekt nelze (alespoň prozatím) aplikovat.

V diskuzi na Redditu se ale ozvali vývojáři aplikace Halide, kteří odhalili, že v současné době pracují na aktualizaci, která dovolí používat portrétový režim na zvířata a další objekty. Podle jejich zjištění však musí vyřešit několik úskalí. Hloubková mapa v iPhonu Xr má totiž nižší rozlišení než na iPhonu Xs s dvěma fotoaparáty.

Pro správné fungování portrétového režimu bude klíčové, aby se dodržovala dostatečná vzdálenost objektů. Ve finále je ale pouze otázkou času, kdy se v AppStore objeví aktualizace aplikace Halide, která u iPhonu Xr rozšíří schopnosti portrétového režimu.

Omezené možnosti fotoaparátu v iPhonu Xr jsou jedním z nejčastěji skloňovaných nedostatků. Pokud se však najde řešení v podobně aplikací třetích stran, existuje vysoká šance, že uživatelé dostanou další důvod k tomu, aby místo iPhonu Xs sáhli po levnější alternativě.

První dojmy z iPhone Xs Max: evoluční vábení

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

 1. Ta cena není o 8 tisíc menší, ale opět minimálně o 3tisice více než za předchůdce.

  Já svůj iPhone 1 kupoval za 10.700Kč
  Nokia N95 stala 14.500Kč

  Takže iPhone za 10 let zdvojnásobil cenu….

 2. největší nedostatek iphonů je jejich cena…za to že neumí nic navíc…předražená hračka..
  ..no jistě mají super foták a umí se odemknout ksichtem..
  to jsou fakt potřebný věci..

 3. A já doufal že někdo přišel s tim, jak zmenšit ten jejich nesmyslně velkej display.
  A jak se uvádí, cena šla oproti předchůdci nahoru protože nejlevnější SEčko stálo u nás pod 10 tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button