Novinky

Světově nejpopulárnější smartphone? iPhone XR

iPhone XR se stal světově nejpopulárnějších smartphonem roku 2019. S tímto zjištěním přišla agentura Omdia. Žádný jiný model chytrého telefonu se po světě neprodával lépe. Podle odhadů této agentury Apple v uplynulém roce vyexpedoval 43 milionů kusů iPhonu XR. Apple má ještě jeden důvod k oslavám. Hned na druhém místě se totiž umístil iPhone 11 – tedy faktický nástupce modelu XR. 

Zatímco v roce 2018 Apple svými smartphony vyplnil první trojku, letos je jako třetí nejprodávanější smartphone světa veden Samsung Galaxy A10. Následovaný modely Galaxy A20 a Galaxy A50. Až pak v žebříčku najdeme iPhone 11 Pro Max a iPhone 8 Plus. Zajímavé přitom je, že iPhone 11 Pro skončil až na deváté příčce. Přesto je Apple i letos nejúspěšnějším producentem mobilních telefonů. V první desítce totiž najdeme hned šest modelů značky. Druhý Samsung zde dokázal dostat čtyři. 

Třetí nejbohatší muž světa konečně vyměnil véčkový Samsung za iPhone

Nejprodávanější smartphony oproti roku 2018 své prodeje posílily. Nejprodávanějším smartphonem tohoto roku byl totiž iPhone 8, kterému na první příčku stačilo 31,5 milionů prodaných kusů. Letos má nejúspěšnější iPhone XR na svém kontě 46,3 milionů prodaných kusů. Oba giganti do top 10 v obou letech pustili pouze jeden jediný model dalšího výrobce. Loni to byl Huawei a letos Xiaomi se svým Redmi Note 7. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button