AktualityNovinky

iPhone 6 Plus začal samovolně hořet při nabíjení

Velmi nečekanou nehodu zažil v minulých dnech majitel iPhonu 6 Plus z americké Atlanty, při rutinním nabíjení smartphonu totiž jeho jablečný miláček samovolně vzplanul. Od vzníceného iPhonu dokonce začala hořet také postel na které telefon ležel. Podle nešťastníka šlehaly z telefonu jiskry a planety, je tak štěstí, že popelem nelehl celý byt. Celou situaci zachránil sám majitel, kterému se podařilo hořící telefon přehodit z deky na pevný povrch, mobil se tak následně samovolně uhasil.

Man_Says_iPhone_Caught_Fire_6_672772_ver1.0_640_360

Apple zprávu o nehodě přijal a ihned přislíbil výměnu za zcela nový iPhone, poškozený David Grimsley je ale údajně z reakce počítačového gigantu zklamaný. “Očekával jsem, že se budou více zajímat, jestli požár nezpůsobil další škody. Teď se bojím nový iPhone zapojit do nabíječky a nechat ho bez dozoru, mohlo by se to stát znovu.” uvedl Grimsley.

Ačkoliv je tento případ velmi vzácný, podobné nehody se občas stávají. Před měsícem dokonce jednomu muži vzplanul jeho telefon v kapse (zpráva zde). Před rokem zase začal hořet iPhone 5 v letadle mířícím do Prahy, incident se tehdy naštěstí obešel bez škod a zranění.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button