Novinky

Tohle nemuselo dopadnout dobře: Vadný iPhone se vznítil v kalhotech svého majitele

Každý, kdo pravidelně sleduje dění ve světě mobilní elektroniky, alespoň jednou zaregistroval zprávu a vznícení či explozi smartphonu. Stejná situace potkala uživatele z Atlanty, který byl nucen svléknou si kalhoty na veřejnosti kvůli hořícímu iPhonu 6 Plus. Neštastný muž poskytl rozhovor tamní televizní stanici, kde záležitost vylíčil jako krajně ponižující.

CVQBud6UYAAtwbL-780x585

Nepříjemná zkušenost se odehrála na parkovišti, kdy mladík začal náhle pociťovat pálení v kapse, kde měl svůj smartphone. Jakmile uviděl linoucí se kouř, na nic nečekal a okamžitě rozepnul kalhoty, které odhodil za sebe. Že nešlo o přehnanou reakci dokazují přiložené snímky ohořelých kalhot a zdevastovaného iPhonu. Ačkoliv to není na americké poměry obvyklé, zatím se vše obešlo bez okamžitého podání žaloby. Uživatel se údajně spokojí s omluvou a korektním vysvětlením, proč jeho iPhone 6 Plus vzplál.

CVQCFLTVAAAj5vW-780x585

Přestože to není poprvé, co slyšíme o hořících produktech Applu, v tomto případě se vina zřejmě nachází na bedrech společnosti, která prodává renovované iPhony. Samozřejmě je těžké soudit, co stálo za vznikem defektu, ale s nejvyšší pravděpodobností šlo o vadný akumulátor. V diskuzích se poměrně často objevují spekulace o použití neoriginálního příšlušenství. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že podobné defekty se nevyhýbají ani při použití výrobcem dodávaných adaptérů.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button