Novinky

Interní dokumenty odhalily, že Apple o ohýbání iPhonu 6 věděl ještě před jeho uvedením

Když Apple v roce 2014 představil iPhone 6 a iPhone 6 Plus, šlo o významní milník v historii společnosti. Poprvé v historii jablečných smartphonů se uživatelé dočkali zvětšení displeje, které Apple předtím dlouhodobě odmítal. S brzkými reakcemi recenzentů se ovšem objevil také první problém v podobě deformující konstrukce. Vše nakonec vyústilo v mediálně propíranou kauzu “bendgate“, během níž Apple čelil nepříjemné záplavě otázek a reklamací.

Výrobce nejprve vše sváděl na neopatrné zacházení ze strany zákazníků či ojedinělé výrobní vady. S narůstajícím počtem stížností se ovšem ukázalo, že chyba byla přeci jen na straně Applu. Vše navíc korunovaly problémy se špatně reagující dotykovou vrstvou, která vlivem deformace přestávala fungovat. Celá záležitost postupně vyšuměla až v momentě, kdy Apple provedl změny ve výrobě a kritické místo vyztužil silnější vrstvou hliníku.

Apple věděl o problému ještě před uvedením

Nedávno uniklé interní dokumenty ovšem prozradily, že Apple o riziku ohnutí věděl ještě předtím, než se tato kauza stala předmětem veřejného zájmu. Výrobce během testování došel k závěru, že pravděpodobnost ohnutí je v případě iPhonu 6 3,3x vyšší než u předešlého iPhonu 5s. Ještě náchylnější se ukázal být iPhone 6 Plus, u něhož bylo riziko ohnutí více než sedminásobné.

Nyní ve vzduchu visí otázka, co se bude dít dál. Případy spojené s výše uvedenými problémy má aktuálně na stole soudkyně Lucy Koh, která se zavázala k analýze všech dostupných materiálů. Ačkoli jde o relativně starou záležitost, Applu to nijak neprospívá. Vnímání značky je pro kalifornského výrobce doslova klíčové. Vytahování starých pravd jde na ruku konkurenci, která je stále dravější a nepřestává dorážet na jeho místo v čele technologického peletonu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button