Novinky

Další tři firmy žalují Apple za vlažný přístup k problémům s iPhonem 6

Před několika týdny jsme vás informovali o vadě, která začala postihovat displeje iPhonů 6. U modelové řady z roku 2014 se totiž na vrchním okraji displeje začal objevovat nenápadný pruh, který znecitlivil celou oblast. Část displeje tím pádem nereagovala na dotyk. Celá kauza už dokonce dostala svůj název – Touch Disease. Vzhledem k tomu, že se Apple rozrůstajícímu problému zatím nepostavil, došla některým uživatelům trpělivost. Tři z nich dokonce Apple zažalovali. Podle nich je totiž nepřijatelné, aby společnost odmítala poruchu zdarma napravit.

iphone-6-plus-screen-flickering1

Apple svou odpovědnost ani po měsíci neuznal. Proto tedy právní oddělení v Cupertinu dostává další žaloby. Proti Applu se tak postavily další tři právnické firmy. Na tyto společnosti se už údajně obrátilo až 10 tisíc lidí, kteří po nejbohatší společnosti světa požadují opravu nebo výměnu poškozeného zařízení. V současné době nutí Apple poškozené uživatele zaplatit 329 dolarů za výměnu telefonu u kterého však není záruka, že nebude stejnou vadou trpět také.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button