Novinky

Apple se snaží oslabit Qualcomm. Začal mu přetahovat zaměstnance

Už několikrát jsme vás informovali o ostrých sporech mezi Applem a výrobcem čipů Qualcomm. Obě společnosti si jdou po krku a vzájemně se soudí o odškodné ve výši jedné miliardy dolarů. Nyní se ukazuje, že kromě obřího odškodného, o kterém začne od ledna rozhodovat soud, se Apple snaží svého soupeře oslabit ještě jiným způsobem. Momentálně se totiž v řadách Qualcommu snaží ulovit své nové zeměstnance. 

V San Diegu, kde Qaulcomm, jež byl ještě donedávna důležitým obchodním partnerem Applu, sídlí, totiž výrobce iPhonů aktuálně hledá deset inženýrů. Nové posily se mají věnovat vývoji technologií neuronových sítí, procesorů s umělou inteligencí a bezdrátových modemů. Asi není náhodou, že odborníky na tyto specifické technologie hledá Apple právě v v blízkosti centrály firmy Qualcomm. Někdejší partner Applu má totiž stejnou oblast zájmu. 

Žádná dohoda na obzoru. Apple a Qualcomm se připravují na obří soudní bitvu

Je tak zřejmé, že Apple se snaží nyní už nepřátelský Qualcomm oslabit. Těžko si lze představit, že obě společnosti spolu ještě někdy budou spolupracovat a proto se Apple nyní snaží získat si cenné know-how pro sebe. Od otevření lukrativních pozic v San Diegu si tak slibuje, že Qualcommu odláká aspoň některé mozky. Po rozhádání s Qualcommem se Apple obrátil i na konkurenční Intel. Proslulý výrobce počítačových procesorů však podle všeho nedisponuje tak vyspělými technologiemi, jako Qualcomm. Apple se tak společně s Intelem nyní snaží získat před společností ze San Diega náskok. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button