Novinky

Apple snižuje ceny nových baterií. Promyšlený marketingový tah nebo černé svědomí?

Určitě jste si toho také všimli. V posledních týdnech se v mobilním světě neřeší téměř nic jiného, než Apple a jeho snižování výkonu procesorů v iPhonech ve spojitosti se zastaralou baterií. Inženýři z Cupertina sáhli k tomuto řešení pro to, aby nedocházelo k častým restartům nebo dalším nežádoucím jevům. Největší kámen úrazu nastal ale v tom, že Apple o svém jednání neinformoval už dříve. Jistá skupina uživatelů to považuje za naprosto skandální a neslýchané a požaduje po nejbohatším výrobci mobilních zařízení nějaké řešení.

Ve světle těchto událostí se kalifornský gigant s příchodem nového roku rozhodl sáhnout k razantnímu snížení cen výměny baterií bez ohledu na to, jestli dané zařízení projde obvyklým diagnostickým testem (pokud baterie klesne pod 80 procent své původní kapacity) nebo ne. Takže, z původních 79 dolarů (1680 Kč bez DPH) mají teď všichni uživatelé s iPhony 6 a novějšími možnost výměny baterie za 29 dolarů (617 Kč bez DPH). Apple pro uklidnění celé situace navíc plánuje do příští aktualizace iOS 11 přidat i podrobnější informace o životnosti a aktuálním stavu baterie. Zřejmě se tak dočkáme i funkce upozornění na zpomalování iPhonu vlivem staré baterie po kterém volali všichni příznivci vzniklé kauzy. Je zajímavé, že Apple sahá k takovému řešení relativně rychle po vypuknutí celé kauzy, že by špatné svědomí?

Potvrzeno: stará baterie v iPhonu snižuje výkon procesoru

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button