Novinky

iPhone 8 od základu změní zaběhlé ovládání. Co nového přinese?

Období před podzimní keynote je jako vždy doslova nabito novými úvahami a informacemi o připravovaných iPhonech. Letos si pro sebe největší krajíc pozornosti ukrojil jeden z nejočekávanějších telefonů v historii, iPhone 8. Výroční smartphone kalifornského giganta má nabídnout, kromě již tradičně vylepšeného hardwaru, zcela přepracovaný bezrámečkový design a řadu nových technologií v čele s 3D kamerovým modulem, bezdrátovým nabíjením nebo rozpoznáváním obličeje.

Takhle nějak by mohly vypadat aplikace na novém iPhonu 8

U rozpoznávání obličeje se na chvíli zastavíme. Podle většiny, v současné době dostupných informací, jim Apple totiž plánuje nahradit velmi oblíbený snímač otisků prstů, který dříve vykonával funkci domovského tlačítka. Zkrátka už pro něj není místo. Je tak možné, že při prvním seznámení s iPhonem 8 budeme chvíli přemýšlet, jak ho vlastně ovládat.

Dock na iPhonu 8? “Domovská lišta” by mohla nahradit 10 let starý Home Button.

Podle webu Bloomberg je jedna z možností, jak se Apple s chybějícím tlačítkem vypořádá, v ovládání pomocí gest. V dolní části obrazovky bude neustále dostupná tenká lišta, která nahradí Home Button a která umožní veškerou navigaci v prostředí i multitasking. Pro odemknutí telefonu tak nově bude potřeba přejet prstem nahoru (stejně jako teď pro vyvolání kontrolního centra), poté se objeví systém na rozpoznávání obličeje a následně dojde k odemčení iPhonu. Multitasking spustíte tahem přes celou obrazovku. Jednoduše řečeno, ovládání by mělo být založeno na stejném principu, který je použit i v novém iOS 11 pro iPad.

https://twitter.com/stroughtonsmith/status/902858766911119362

Ukázka, jak by mohl vypadat multitasking za použití gest

Další pozitivní zpráva, se kterou web Bloomberg.com přispěchal, tvrdí, že OLED displej na iPhonu 8 vypadá naprosto fantasticky a ihned jej pasoval mezi nejlepší zobrazovací panely na světě. Podání černé je prý tak dokonalé, že v případě tmavé varianty telefonu ani nepoznáme rozdíl mezi displejem a úzkými okraji na přední straně přístroje. Na opravdu relevantní zhodnocení si ale ještě nějakou dobu budeme muset počkat. Podle zatím nepotvrzených informací se představení nových iPhonů plánuje na 12. září.

iPhone 7s bude větší, než současná generace. Unikly přesné rozměry nových modelů

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button