Novinky

Ještě rychlejší než Touch ID. iPhone 8 pozná váš obličej během mikrosekundy

Už zbývá jen pár týdnů do tradiční podzimní konference Applu a web The Korea Herald přichází se zcela novou a zásadní informací o připravovaném iPhonu 8 (iPhone 7s, iPhone Pro?). Novinka cupertinské společnosti by se podle všeho měla dočkat ultra rychlého rozpoznávání obličeje. O této technologické vychytávce jsme vás v souvislosti s připravovaným modelem iPhonu 8 již informovali, vůbec poprvé se ale hovořío tom, že bude rychlejší než současné a ze všech stran chválené snímání otisků prstů.

Je tohle skutečně budoucí iPhone?

Korektní a rychlé rozpoznávaní obličeje bude mít totiž na starosti technologie snímání hloubky prostředí (tzv. strukturované světlo). Toto zařízení vysílá tisíce malých infračervených paprsků k objektu a zpět. Na základě toho poté dojde k okamžitému vyhodnocení naší tváře. Zmiňovaná technologie navíc umožňuje rozpoznávání obličeje z nejrůznějších úhlů, což žádný ze současně vyráběných smartphonů na trhu nedokáže. Odpadlo by tedy hodně kritizované držení telefonu na úrovni očí, jako si žádá například Samsung Galaxy S8. Vše by tak mělo být zcela intuitivní a přirozené. Kromě odemykání iPhonu by Face ID mělo podporovat rovněž placení skrze App Store nebo Apple Pay. Tedy stejně jako to umí nynější Touch ID.

Princip funkce strukturovaného světla

Zahraniční média se domnívají, že celou zprávu nejspíš prozradil Samsung, který s Applem úzce spolupracuje na vývoji nových OLED displejů do iPhonu 8. Vzhledem k dřívějším únikům o zasazení nejdůležitějších technologických prvků do horní části bezrámečkového displeje je jasné, že jihokorejský výrobce o některých novinkách nadcházejícího modelu zkrátka ví. My si ale na skutečně ověřené informace ohledně chystaného iPhonu 8 musíme ještě nějaký ten pátek počkat. Jestli se ale všechny spekulace a úniky potvrdí, smartphone s nakousnutým jablkem na zádech se opět zařadí mezi absolutní špičku mobilních technologií.

Legendární Home Button končí. V iPhonu 8 ho nahradí virtuální tlačítko

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button