Novinky

Samsung získal od Applu objednávku na 70 milionů OLED displejů

Přestože mezi společnostmi Apple a Samsung panují dlouholeté soudní spory a tahanice o patenty, na poli byznysu jsou nerozlučným párem. Apple je klíčovým klientem polovodičové divize Samsung, která se zabývá výrobou klíčových komponent pro mobilní zařízení. Pokud k tomu připočteme aktuální zprávy od asijské agentury Nikkei, minimálně v letošním roce dojde k dalšímu prohloubení strategického partnerství.

01_oled_technology_in_newest_iphones-1024x541

Publikovaná zpráva hovoří o objednávce zahrnující 70 milionů kusů OLED displejů pro chystaný iPhone 8 (iPhone 7s). Zdroj s úzkými vazbami na Samsung Electronics dále prozradil, že výrobní linky jsou schopné reagovat na zvýšenou poptávku až do kapacity 95 milionů jednotek s dodáním do konce roku 2017. Jihokorejská společnost celou záležitost odmítla komentovat se stanoviskem, že nemůže prozradit žádné informace o objednávkách svých zákazníků.

iphone-8

Experti na segment trhu s výpočetní a spotřební elektronikou věští Applu rekordní rok. S ohledem na humbuk kolem letošních iPhonů se predikce opírají o metu 100 milionů prodaných jednotek. Nikkei jedním dechem dodává, že zvýšený zájem ze strany spotřebitelů mají zaručit nové technologie v podobě 3D skeneru obličeje, bezdrátového nabíjení a zmíněného OLED displeje s dvojitým zakřivením. Nakolik se tyto zvěsti setkají s realitou je prozatím předčasné soudit. Více světla do celé situace vnese následující období, které s sebou přinese další úniky informací.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button