Novinky

Uživatelé iPhonu 7 i 7 Plus si stěžují na chatrnou kvalitu zvuku při hovorech

Nic není dokonalé. Podle posledních zpráv, které se šíří internetem, se toto přísloví nevyhnulo ani nového iPhonu 7. Už před několika dny jsme vás informovali o stížnostech skupiny novopečených majitelů, kteří se stěžovali na zvláštní syčivý zvuk vycházející z míst, kde se nachází čipset A10 Fusion. Jak zásadním problémem se syčící iPhony stanou, zatím nevíme. Spíše to ale vypadá, že se jedná o vadu jedné výrobní série a celá produkce iPhonů tímto problémem zasažena nebude.

uvodni

Nový problém, na který si uživatelé začali stěžovat, se však týká volání. Ač je klasické mobilní volání díky novým komunikačním nástrojům na ústupu, je přece jen iPhone stále primárně mobilním telefonem. Majitelé iPhonu 7 i 7 Plus si však stěžují na velmi slabou kvalitu zvuku během hovoru. Zatím není úplně jasné, zda je problém způsoben chybou v hardwaru nebo softwaru. Jeden uživatel chatrný zvuk popisuje tak, jako by byl telefon dutý s zvuk vycházel až zpoza něj. Problém se však týká jen telefonních hovorů, vše ostatní je údajně v pořádku.

Je tak trochu ironií, že přístroj, který byl původně určen pro mobilní volání, toto své poslání v posledních letech ztrácí. Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby Apple při vývoji nového iPhonu ve snaze stvořit pekelně výkonný stroj, zkrátka na kvalitu hlasového přenosu pozapomněl. S jistotou však můžeme ze strany výrobce nápravu tohoto problému v co nejkratší době očekávat.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button