Novinky

Vývojáři přišli na způsob, jak na iPhone nainstalovat Android

Je ovšem otázkou, proč bychom to měli dělat

Někteří uživatelé operačního systému iOS se jej už od jeho zrodu snaží všelijak prolomit skrze takzvané jailbreaky. Apple totiž svůj software staví tak, aby byl poměrně uzavřený a uživatelům neposkytuje tolik možností jako například konkurenční Android. Vždy se ale najde skupina chytrých hlav, která zadní vrátka iOS dokáže otevřít. Pak si s ním mohou dělat téměř cokoliv. Například nainstalovat na iPhone už zmíněný Android.

Tento kousek se povedl týmu, který si říká Correlium. Tito programátoři právě vypustili beta verzi svého díla, díky kterému můžete iPhone proměnit v androidový smartphone. Trik by měl fungovat na starších modelech iPhonů. Konkrétně jde o iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Otázkou však zůstává jediné – kdo by něco takového dělal? Nic proti operačnímu systému Android. Dnes už se jedná o velmi vyspělý software, který si své posměšky z minulosti již nezaslouží.

Apple letos představí 14“ MacBook Pro. Půjde o přímého nástupce třináctipalcové varianty

Abyste si ovšem na svůj iPhone 7 nainstalovali Android, který navíc funguje jen zčásti, museli byste být padlí na hlavu. Jailbreak je navíc docela riskantní operace, která se nemusí zdařit. Spíše se tak jedná o fascinující ukázku toho, co dnes dokáže odhodlaná komunita hackerů zvládnout. Nainstalovat do poměrně uzavřeného iOS Android je totiž vskutku obdivuhodné.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button