AktualityNovinky

iPhone 7 údajně přijde o domovské tlačítko a Touch ID se přestěhuje na zadní stranu

Ačkoliv se iPhone 6s/Plus nestihl ještě pořádně ohřát na pultech prodejců, zahraničními médii začínají kolovat první zvěsti o nástupci. Podle zákulisních informací se máme dočkat zásadních změn v designu a výbavě. Tou nejvýraznější má být odebrání domovského tlačítka “HomeButton” z přední strany smartphonu. Apple tímto krokem získá lepší prostor k integraci většího displeje při zachování celkových proporcí. Zároveň není vyloučeno, že úhlopříčka zůstane stejná a dojde k zmenšení rozměrů.

iphone7_conceptIlustrační obrázek

Absenci hardwarového tlačítka zastoupí Force Touch displej, který se ukázal jako krok správným směrem. Pokud se ptáte co se stane s čtečkou otisků Touch ID, tak podle aktuálních spekulací se přemístí na zadní stranu. Podobné řešení využívá již řada konkurenčních výrobců. Naše osobní zkušenosti se čtečkou umístěnou na zádech telefonu jsou vesměs pozitivní a pokud se Jony Ive k tomuto kroku skutečně odhodlá, nebude se jednat o žádnou pohromu ve formě horší ergonomie.

apple-iphone-7-koncept-2Některé z fanouškovských konceptů působí povedeně

Daleko víc by však iPhonu 7 slušela čtečka otisků zakomponovaná přímo do displeje. Tu jsme si mohli na vlastní prsty vyzkoušet při příležitosti letošního veletrhu MWC na prezentace společnosti Qualcomm. Další změnou má projít akumulátor s nadprůměrnou kapacitou. Kombo velké baterie a úsporného čipsetu by mohlo znamenat citelný nárůst ve výdrž, kterou stále počítáme na jednotky hodin.

Apple-iPhone-6s-658x370Ilustrační obrázek 

Není pochyb, že Apple s dalším iPhonem bude chtít opět nastolit nové standardy pro mobilní elektroniku a ukázat konkurenci, jak má vypadat chytrý telefon pro následujících několik let. Zároveň je ale vhodné dodat, že výše zmíněné spekulace vychází z neoficiálních zdrojů a tudíž je velice pravděpodobné, že část z nich se zakládá pouze na domněnkách či zbožných touhách jablečných fanatiků.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button