Novinky

První živé snímky iPhone 7 potvrzují duální fotoaparát a absenci 3,5mm konektoru

Na internet unikly první reálné fotografie chystaného smartphonu iPhone 7/Plus. Alespoň to tvrdí zdroje, podle nichž jde o reálné vzorky testovacích prototypů. Na přiloženém snímků si můžeme prohlédnout zadní stranu zařízení s duálním fotoaparátem. Pokud se nejedná o dílo vtipálka, opět se potvrzují již dřívější spekulace o rozdílech mezi jednotlivými modely. Zatímco klasická varianta iPhonu 7 vsadí na konvenční řešení s jedním snímačem, větší iPhone 7 Plus bude lákat na dvojici objektivů.

iphone-7-leaked-bastille

Zatím není zcela jasné, jakým stylem Apple dva snímače využije. Reálně se jeví možnosti postprodukční úpravy hloubky ostrosti či rozdílná ohnisková vzdálenost. Další zajímavostí je přítomnost trojice pinů v dolní části zadní strany. V zákulisí se šušká o integraci Smart Connectoru pro připojení doplňkového příslušenství. V tomto bodě se nabízí ochranné kryty s dedikovaným displejem pro zobrazení příchozích notifikací.

Snímek obrazovky 2016-03-15 v 20.18.32

Aby toho nebylo málo, redakce zahraničního serveru Appleinsider do světa vypustila další fotografie iPhonu 7. Tentokrát jde o pohled na čelní stranu, která při prvním pohledu zaujme absencí hardwarového tlačítka s Touch ID senzorem. To opět nahrává starším zvěstem o integraci čtečky otisků pod krycího sklo dotykového panelu. Druhý snímek dává nahlédnout na spodní okraj smartphonu, kde se nachází pouze výdechy hlasitých reproduktorů a Lightning konektor. Zdá se, že Apple chce skutečně dát sbohem globálnímu standardu pro připojení sluchátek a vsadit na bezdrátovou technologii.

Snímek obrazovky 2016-03-15 v 20.17.50Takto si společnost Feld & Volk představuje finální podobu iPhonu 7

Jakkoli můžou dnešní úniky působit věrohodným dojmem, je vhodné poukázat na fakt, že do oficiální premiéry zbývá ještě několik měsíců. To je dostatečně dlouhá doba pro provedení mnoha změn, které mohou výrazným vlivem ovlivnit finální podobu produktu. Zároveň nemůžeme opomenout skutečnost, že všichni výrobci v průběhu vývoje testují několik rozdílných prototypů s odlišnými specifikacemi.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button