Novinky

Dosluhující iPhone 6s má stále co nabídnout: V benchmarku drtí mnohem novější smartphony s Androidem

Benchmark AnTuTu se stal populárním nástrojem na měření výkonu mobilních zařízení. Přestože výsledky vychází ze syntetických testů a jejich vypovídající hodnota je mnohdy diskutabilní, dokáží ledacos napovědět. Za masivní oblibou AnTuTu stojí multiplatformní charakter, díky němuž lze porovnat jak smartphony s operačním systémem Android, tak protějšky s iOS. Tvůrci každé čtvrtletí vydávají statistiky deseti nejvýkonnějších modelů. Metrika vychází z aritmetického průměru, který čerpá z dat od samotných uživatelů. Aby bylo možné konkrétní zařízení zahrnout do statistik, musí být provedeno minimálně 500 testů. V tabulce bohužel chybí například LG G5, iPhone SE, Huawei P9 či před několika dny představené HTC One M10.

antutu-q1-2016-fastest-phones-rank

Co se týče konkrétních výsledků, na pomyslném vrcholu se nečekaně umístilo čínské Xiaomi Mi5 s čipsetem Snapdragon 820 od Qualcommu. Druhou příčku obsadil Samsung Galaxy S7 Edge, v jehož útrobách pracuje Exynos 8890 z vlastní produkce. Třetí místo patří pomalu dosluhujícímu iPhonu 6s s čipsetem Apple A9. První tři pozice od sebe dělí pouze nepatrný bodový rozdíl, což naznačuje poměrně slušnou vyrovnanost.

Abychom byli spravedliví, musíme poukázat na skutečnost, která stojí za takto překvapivým výsledkem dosluhujícího iPhonu 6s. Zatímco rival z jihokorejské stáje se chlubí displejem s Quad HD rozlišením, iPhone 6s nabízí „pouze” 750 x 1334 pixelů. To má přímý vliv na koprocesorovou část zpracovávající grafické výpočty, kdy vyšší rozlišení znamená vyšší hardwarovou náročnost.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. dostuduj sa priatelu, full hd ma 6s plus a nie 6s (ten ma rovnake rozlisenie ako 5/5S/SE to je okolo 320 dpi) …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button