AktualityNovinky

První recenze na iPhone 6s pějí ódy na výpočetní výkon a kvalitní fotoaparát

Po vypršení informačního embarga na iPhone 6s/Plus (preview) se na internetu začínají objevovat první recenze z redakcí, které dostaly výsostné právo získat první vzorky. Přes veškerá očekávání recenzenti nešetří chválou a ve většině případů je jablečná novinka označována za nejlepší smartphone současnosti.

Snímek obrazovky 2015-09-22 v 20.43.02

Čipset Apple A9 v kombinaci s 2GB operační pamětí v praxi znamená citelný nárůst výpočetní výkonu. Například export HD videa je zhruba třikrát rychlejší a přepínání mezi spuštěnými aplikacemi působí daleko hladším a rychlejším dojmem. Díky přepracovanému senzoru otisků Touch ID je odemknutí přibližně dvakrát rychlejší a zároveň ubylo případů chybné autentizace. Mezi největší lákadla nového iPhonu 6s/Plus je ovšem považován 12Mpx fotoaparát.

Snímek obrazovky 2015-09-22 v 20.45.38

Pořízené snímky disponují příkladnou ostrostí a úžasnými detaily, přičemž vyšší rozlišení dovolí lépe pracovat s výřezy. Denní záběry jsou podle prvních reakcí vynikající a stejný názor panuje okolo natáčení 4K videa. Zde je však vhodné upozornit na skutečnost, že nahrávky zabírají šestinásobek toho, co videa natočená v 720p. V tomto ohledu je až s podivem, že Apple stále nabízí 16GB verze, coby základ nabídky. Co se týče Live Photos, všechny redakce se shodují na tom, že jde o zajímavou funkci, jak multimediální galerii obohatit o zajímavý obsah.

Snímek obrazovky 2015-09-22 v 20.43.32

Redaktoři se pochopitelně nezapomněli zaměřit ani na technologii Force Touch s haptickou odezvou, která je v mnoha případech mylně připodobňována k pravému tlačítku na touchpadu či myši. Podle reálných zkušeností jde o velice návykovou záležitost, která výrazně urychluje práci a navigaci napříč operačním systémem iOS 9.

Snímek obrazovky 2015-09-22 v 20.44.53

Přestože iPhone 6s/Plus disponuje pokročilejším hardwarem a procesorem s nižšími energetickými nároky, výdrž na jedno nabití je údajně srovnatelná s loňskými předchůdci. Celkově lze říci, že letošní iPhony jsou více než povedenou evolucí a pokud uživatele neodradí cena, vyplatí se o přechodu na novější model minimálně přemýšlet.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button