AktualityNovinky

iPhone 6s bude výkonnější než chystané smartphony s Androidem v roce 2016

Letošní iPhone 6s (recenze) disponuje neuvěřitelně výkonným čipsetem Apple A9, který podává stejné výkony při single-core testech jako dvanáctipalcový Macbook (první dojmy). Ostatní konkurenci s operačním systémem Android drtí na celé čáře a podle dosavadních odhadů se situace nezmění ani v příštím roce.

008b464f2882a5d453cc3869c1f76e22

Největšími rivalové v podobě procesorů Snapdragon 820, Huawei Kirin 950, MediaTek Helio X20 a Exynos 8990 se v reálných produktech objeví až v horizontu následujících měsíců. Anonymní zdroj pocházející z Číny se však na internetu pochlubil, že s předstihem dostal možnost otestovat všechny zmíněné čipsety. Podle výsledků z multiplatformního benchmarku GeekBench se vítězem stal Apple A9. Je však vhodné dodat, že šlo o hodnocení v single-core testování. Konkurenční řešení obsahuje většinou osm výpočetních jader, díky čemuž by mohly být výsledky z multi-core testů zkreslené.

cpu-benchmark-641x531

Naměřené hodnoty je třeba brát s určitou rezervou, jelikož nemusí vycházet z produkčních verzí. Na druhou stranu největší rival Exynos 8990 od Samsungu z velké části staví na letošním Exynosu 7420, který je hnacím motorem rodiny smartphonů Galaxy S6. Jihokorejský gigant se rozhodl jít obdobnou cestou jako Apple a svou novinku vybavil kvartetem jader s vlastní architekturou, zbylá čtyři jádra ponechal bez větších úprav.

iphone_6_6plus_primary-100413338-primary.idge

Ať už je hrubý výkon jakýkoliv, vždy nejvíce záleží na celkové optimalizaci, která je silnou stránkou kalifornského výrobce. Stačí porovnat tabulkové parametry nejvýkonnějších smartphonů s Androidem a ihned vám bude jasné, že z pohledu čísel je iPhone na úrovni modelů z nižší třídy a přesto v reálu nabízí nepřekonatelný uživatelský zážitek.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button