Novinky

iPhone 14 dostane operační paměť s historicky nejvyšší kapacitou

Zní to neuvěřitelně, ale zhruba za půl roku se dočkáme uvedení iPhone 14. A jak už bývá v Apple komunitě dobrým zvykem, internetem začíná kolovat čím dál více zákulisních informací. Nejnovější únik má tentokrát na svědomí uživatel s přezdívkou “yeux1122“, který na korejském blogu Naver publikoval několik zajímavých informací z vývoje iPhonu 14 (Pro).

Chystaný iPhone 14 má být údajně vybaven 8 GB operační paměti, díky čemuž srovná krok s nedávno uvedeným Samsung Galaxy S22. Ačkoli Apple nikdy nesoupeřil na poli tabulkových parametrů, navýšení paměti RAM dává v jistém ohledu smysl. Další generace iPhonu má totiž dostat fotoaparát s vůbec největším rozlišením v historii celé modelové řady. Údajně má jít o 48Mpx snímač s podporou záznamu 8K videa. Soubory s takto vysokým rozlišením budou zcela jistě vyžadovat posílení výpočetního hardwaru, který se postará o jejich další zpracování.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

O iPhonu 14 Pro se dále proslýchá, že dorazí s přepracovaným designem. Výřez v horní části displeje má nahradit takzvaný „přůstřel“ do něhož Apple integruje čelní FaceTime kamerku, další senzory se mají schovat dokonce pod samotný displej.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button