Novinky

Pilulka a průstřel místo výřezu. Tak by mohl vypadat iPhone 14

Typický výřez v displeji je bezpochyby jedním z nejvýraznějších poznávacích znamení Applu, ačkoliv může svou estetikou proti konkurenci působit poměrně zaostale. Své premiéry se dočkal s příchodem modelu iPhone X. Kromě rámečků ze hry vyřadil také technologii Touch ID. Tu nahradilo modernější Face ID ukryté v masivně působícím výřezu v horní části displeje.

Analytici napojení na dodavatelské řetězce nyní přinášejí nové informace, které odhalují, jak bude vypadat budoucí vývoj z pohledu autentizační platformy Face ID. Stojí za nimi Ross Young, který už několikrát úspěšně predikoval kroky Applu, takže lze jeho vyjádření považovat za poměrně věrohodné. Jeho posledním velkým “zápichem” je přínos informací o implementaci mini-LED ProMotion displeje do MacBooku Pro.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Další generace iPhonu by se místo podlouhlého výřezu, táhnoucího se od horního okraje, mohla dočkat “pilulkovitého” designu, který pojme hardware Face ID. Společností by mu po pravici mohl být průstřel, který naopak ukryje čelní FaceTime kamerku. Podobné řešení již delší dobu používají hlavní konkurenti, jako je například Samsung a Huawei. Ross ale tvrdí, že i přesto by měla být zachována jedinečnost Apple designu, jako je tomu nyní. Uvedené změny by mohly uvolnit cenné místo pro stavové položky či notifikace. Otazník ale stále visí nad technologií Face ID. Otázkou je, jak moc jsou v Cupertinu připraveni implementovat tak pokročilou funkci do menšího modulu.

Už nějakou dobu se šušká o definitivním odstranění výřezu. Některé dřívější informace dokonce poukazovaly na iPhone 13, který měl v tomto směru přinést zásadní změnu, což se nakonec ale nekonalo. Místo toho jsme se u aktuálního modelu dočkali pouze mírnějších úprav, kterých si všimne pouze trénované oko zkušenějších uživatelů.

Co si o výřezu v displeji myslíte vy? Jste spokojeni, nebo byste uvítali radikálnější změny?

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button