Novinky

iPhone 13 Pro Max rozdrtil v testu výdrže veškerou konkurenci včetně Samsungu Galaxy S22 Ultra

Nedávno jste si na Českém Macu mohli přečíst zprávu, že iPhone 13 Pro Max získal v benchmarku vyšší skóre než Samsung Galaxy S22 Ultra. Na rovinu je třeba říct, že oba smartphony patří mezi nejvýkonnější modely na  trhu a rozdíl ve výpočetním výkonu zaujme pouze technologické nadšence a geeky. Co naopak bude zajímat naprosto všechny uživatele, je reálná výdrž na jedno nabití.

O velmi zajímavý test výdrže se postarali tvůrci YouTube kanálu Mrwhosetheboss, kteří do srovnání zařadili hned několik smartphonů – Samsung Galaxy S22 Ultra, loňský Galaxy S21 Ultra, iPhone 13 Pro Max, Pixel 6 Pro a Xiaomi 12 Pro. Aby test byl co nejvíce spravedlivý, všechna zařízení byla uvedena do továrního stavu s identickým nastavením základních funkcí.

Předmětem testu bylo opakované spouštění nejrůznějších aplikací, procházení webu, přehrávání videa a další běžné úkony. A jak to celé nakonec dopadlo? Absolutním vítězem se stal s drtivým náskokem iPhone 13 Pro Max, jehož baterie se odporoučela po deseti a půl hodinách. Na druhém místě se překvapivě objevil loňský Samsung Galaxy S21 Ultra, který vydržel 8 hodin a 15 minut. Teprve až na třetí příčce se umístil Samsung Galaxy S22 Ultra. To je poměrně šokující zjištění. Jihokorejská novinka totiž disponuje akumulátorem s naprosto obří kapacitou 5 000 mAh, zatímco iPhone 13 Pro Max se musí spokojit s 4352mAh baterií.

Více než dvouhodinový rozdíl ve výdrži pravděpodobně nečekal asi nikdo, zvlášť když se podíváme na tabulkové parametry, které na první pohled favorizují novinku od Samsungu. V praxi však nezáleží pouze na velikosti akumulátoru. Do hry vstupuje řada dalších faktorů včetně správy napájení a optimalizace systému, kterou má Apple tradičně zvládnutou na jedničku s hvězdičkou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button