Novinky

iPhone 14 Pro údajně dostane fotoaparát s monstrózním rozlišením a podporu pro nahrávání 8K videí

Od uvedení modelové řady iPhone 13 sice uběhlo teprve pár měsíců, ovšem internetem již nyní začínají kolovat první spekulace o jeho nástupci. Stejně jako letos tak i v příštím roce se dočkáme kvarteta modelů rozdělených do dvou řad – iPhone 14 a iPhone 14 Pro.

Nejnovější únik informací má tentokrát na starosti skupina analytiků z Haitong International Securities, která uvedla podrobnosti o výbavě chystaného iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Oba modely mají být vybaveny značně vylepšeným modulem fotoaparátu. Ten má údajně nabídnout hlavní fotoaparát s obřím rozlišením 48 Megapixelů, který doplní 12Mpx teleobjektiv a ultra širokoúhlý objektiv se stejným rozlišením. Tato spekulace koresponduje s prohlášením analytika Ming-Chi Kuo, který má stejné informace. Novinkou má být také podpora pro nahrávání videí v 8K rozlišení.

Hra s čísly však nemá skončit pouze u fotoaparátu. Apple údajně plánuje iPhone 14 Pro (Max) vybavit 8GB operační pamětí, což by představovalo nárůst o 2 GB v porovnání s iPhone 13 Pro. Všechny modely iPhone 14 pak dostanou displej se 120Hz obnovovací frekvencí, což je rozhodně potěšující informace.

Foto: Macrumors

Co už tak pozitivně nezní, je avizace paměťových variant, základní verze iPhone 14 má totiž nabídnout pouze 64GB interní úložiště. Ačkoli jde o neoficiální informace, na věrohodnosti jim dodává skutečnost, že analytici z Haitong International Securities se v minulosti ukázali jako relevantní zdroj. Namátkou lze zmínit například jejich predikce o příchodu 16“ MacBooku Pro či iPadu Pro s mini-LED displejem.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button