Novinky

iPhone 13 dostane nadupanou kameru s funkcemi, o kterých si konkurence může nechat jenom zdát

Na nadcházející modelovou řadu iPhone 13 se pohlíží jako na mezigeneračního nástupce, který si vezme to nejlepší od iPhonu 12 a navrch přidá pouze pár vyladěných drobností. Z hlediska designu se s nejvyšší pravděpodobností opravdu nedočkáme žádných novinek, nicméně to neplatí o zbytku funkční výbavy. Apple se letos zaměří na schopnosti spojené s pořizováním fotografií a videa. Chystaný iPhone 13 má v tomto směru dostat ty nejpokročilejší dostupné technologie, což ho pravděpodobně katapultuje do pozice nejlepšího fotomobilu současnosti.

Portrétový režim ve videu

Díky kontaktům Marka Gurmana máme dokonce i první podrobnosti o tom, jaká vylepšení můžeme očekávat. Apple údajně hodlá do výbavy iPhonu 13 zahrnout portrétový režim, který bude nově dostupný také při nahrávání videa. Smyslem této funkce je přidání uměle vytvořeného bokeh efektu mimo ostřený objekt. O něco takového se již před několika lety pokusila značka Huawei, ovšem výsledná implementace měla hodně daleko do použitelné formy. Současné technologie jsou však podstatně dál a je tedy možné, že kombinací prvků strojového učení a výkonného hardwaru se Applu skutečně podařilo nalézt způsob, jak přenést oblíbený efekt rozmazaného pozadí z fotografie také do videa.

Portrétový režim fotoaparátu se poprvé objevil v roce 2016 u modelu iPhone 7 Plus, kde si okamžitě získal velkou oblibu u většiny uživatelů. Kromě toho má iPhone 13 zvládat natáčet ve formátu ProRes, což umožní mnohem pokročilejší možnosti při dalším zpracování pořízeného záznamu. Zde se ovšem sluší dodat, že obě výše zmíněné funkcionality budou pravděpodobně exkluzivní pro lépe vybavené modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Nové filtry a lepší displej

Apple si dále hodlá pohrát s fotografickými filtry, které je nyní možné aplikovat pouze na celý snímek. Nové iPhony mají umět aplikovat filtry na vybrané oblasti s konkrétními objekty či osobami. V případě této zmínky je ovšem možné, že půjde o novou funkci, která se objeví ve finálním sestavení iOS 15 a tím pádem bude dostupná také pro starší zařízení.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Gurman také potvrdil, že chystané iPhony 13 se pochlubí novým typem displeje, který bude mít menší výřez pro Face ID a především nabídne 120Hz obnovovací frekvenci.

Co říkáte na avizované novinky pro iPhone 13 a iPhone 13 Pro? Líbí se vám nová strategie, která se soustředí na vylepšení schopností spojených s pořizováním fotek a videa?

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

7 Komentáře

  1. 🔝už se nemohu dočkat,na X mám 16482 fotek a 868 videí🤷🏻‍♂️,na 12 mám o trošku míň😊

  2. Hm a teď by mě zajímalo, kde jsou ty Novinky o kterých si může konkurence nechat jen zdát 🤣🤣🤣

  3. Bokeh efekt u videa mam uz na 2 roky starem Note10+ tvl. To je zase nadpis k posrani. 120Hz displej uz ma konkurence minimalne rok na dvych vlajkach. Apple zas jen dohani 🙂

  4. Vypadá to dobře, sice většina mobilů už aspoň jedno z toho má, ale mám jednu otázku. Otisk prstu a zoom lvl. Samsung?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close