Novinky

iPhone 13 by mohl dostat funkci, kterou mají smartphony s Androidem už roky

Zářijové představení nových iPhonů se nezadržitelně blíží a začíná se objevovat více informací o připravovaných novinkách. V novém videu od EverythingApplePro a Max Weinbach se objevují další informace, které napovídají, jaké funkce by se mohly objevit u iPhonu 13. Jedním z témat se přitom točí kolem MagSafe a bezdrátového nabíjení.

Bezdrátové nabíjení (Qi) se poprvé objevilo u iPhonu 8, loni však Apple přišel s vlastní inovací, která využívá pole magnetů  – MagSafe. V novém iPhonu 13 se dle Weinbacha bude nacházet ještě silnější magnety a cívka na nabíjení bude „o něco“ větší. Velikost cívky pak přispěje k lepšímu odvádění odpadního tepla a umožní navýšit výkon.

Foto: Unsplash (autor: Benny Bowden)

Ve videu Weinbach také zmínil, že bychom se konečně mohli dočkat dlouho žádané funkce. Větší nabíjecí cívka by také mohla sloužit na tzv. bezdrátové reverzní nabíjení, které je v androidím světě známé již delší dobu. Tato funkce by vám dovolila využít zadní stranu iPhonu jako bezdrátovou nabíječku. Dobít byste si mohli jiné zařízení jako třeba AirPods (2. generace a novější), Apple Watch a další zařízení podporující Qi standard. 

Zajímavostí je, že dle patentových přihlášek bylo bezdrátové reverzní nabíjení připravené už pro iPhone 12, ale z nějakého důvodu jsme se ho nedočkali. S podobným tématem nedávno vyrukovala redakce webu Bloomberg, podle níž se stejná technologie nastěhuje také do další generace iPadu Pro.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button