Novinky

Nečekaná inovace: iPhone 12 má reverzní bezdrátové nabíjení, má to ale háček

Apple nám pravděpodobně neřekl o nových iPhonech všechno.

Společnost Apple při představování nových produktů většinou odhaluje všechny nové funkce, kterými zařízení disponují. Nové regulační přihlášky ale ukázaly, že letošní modely by mohly být výjimkou. Publikované materiály naznačují, že by se v modelech iPhonu 12 mohly skrývat komponenty umožňující „oboustranné“ bezdrátové nabíjení.

Zdroj: Apple

V přihlášce Apple popisuje, že modely zařízení iPhone z roku 2020 podporují oboustranné bezdrátové nabíjení, které bude v budoucnosti nejméně na jedno příslušenství s logem nakousnutého jablka možné využít. Jednou z domněnek je, že by tento systém mohl fungovat pro dobíjení lokalizačních zařízení AirTags. „Podle mě by se využití této funkce mohlo objevit u nových AirPods s podporou pro MagSafe nabíjení, tudíž by se nabíjecí pouzdro sluchátek AirPods lehce „přilepilo“ na iPhone, a jeho baterie dobila,“ sdělil redaktor magazínu Bloomberg, Mark Gurman. 

Známý Apple analytik Ming-Chi Kuo už před příchodem modelů iPhonu 11 spekuloval a obousměrném bezdrátovém nabíjení. Později se ale opravil, že tento projekt byl nejspíše ukončen, protože by nesplňoval požadavky Applu na úsporu energie. 

A co vy? Myslíte si, že byste tuto funkci využili? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
Zdroj

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button