Apple 50+Novinky

Internetbanking

Trocha teorie (zdroj Wikipedie) :

Internetové bankovnictví nebo online bankovnictví je metoda obsluhy bankovních účtů a kontaktu klienta s bankou přes webové rozhraní. Pomocí internetového bankovnictví klient může spravovat své bankovní účty, například zjistit aktuální zůstatky, zadat jednorázový nebo trvalý příkaz k úhradě a podobně. 

Rozhodl jsem se jít této technologické vymoženosti napřed a podepsáním příslušných smluv jsem se těšil na bezproblemový chod online internetbankingu a hlavně s cílem už žádné chození do banky s každou prkotinou. Natěšen, jak si budu spravovat účet doma v klidu u kávy vzalo rychle za své. Vše začalo už u instalace certifikačního klíče. Po marných pokusech instalace certifikačního klíče jsem to vzdal a zavolal help linku. Promptně a ochotně se snažili pomoct. Návod přišel e-mailem. Takže krok za krokem jsem se do toho díla pustil.

Bod 1 – Otevřete Spotlight. Proboha, co to je, kde to najdu? Překladem jsem zjistil, že je to reflektor. V pravo nahoře je ikona lupy, že by reflektor? Hurá, ano! Nerozumím tomu pokud je OS v češtině, proč se Spotlight nejmenuje česky například hledat.

Bod 2 – Spusťte Java preferences (Předvolby pro Javu). No super, netuším, neznám k čemu vůbec Java je. První náznak stresu mnou začíná lomcovat. Po napsání Java preferences do okénka Spotlight + Enter se pokyn povedl a otevřel jsem požadovanou Java preferences.

Bod 3 – V záložce General (Obecné) změňte pořadí zobrazených položek rozhraní Java (s podrženým tlačítkem myši posuňte vrchní řádek dolu), bez ohledu na vychozí nastavení. Ohromná sranda, zkuste toto provést prostřednictvím trackpadu. Všechny vás ubezpečuji, jedná se o zážitek na celý život. Vzdal jsem to po několika pokusech a rozpálený do běla jsem vyměnil trackpad za myš. Přehodil jsem pořadí a tak postupuji dál.

Bod 4 – V záložce General zatrhněte položku “Enable applet plug-in and Web start applications” (Zapnout modul plug-in appletu a aplikace Web Start).

Bod 5 – V záložce Network (Síť) zvolte Delete files (Smazat soubory) a potvrdte OK.

Bod 6 – Ověřte funkčnost. Tento bod mě už ani nemohl rozhodit.

Rád ovládám internetový prohlížeč prostřednictvím trackpadu. Otevírám stránky banky a těším se, jak začnu naplno provozovat internetbanking. Soustředím se a na obrázek klávesnice prstem vyťukávám příslušné heslo. Ouha, protože se heslo zobrazuje formou černých teček, tak vlastně nevidím co a jak píši. V domnění, že píši správně, potvrzuji heslo. Nic. Druhý pokus. Nic. Třetí pokus. Nic. Při čtvrtém zbystřím, to není přeci možné! Heslo je správné. Pátý pokus. Nic. Banka oznamuje zablokování účtu. No, skvělé. Tato sranda mne stojí čas a navíc další peníze za odblokování. Příčina? Zcela jednoduchá! Během používání trackpadu ne vždy dokážete zcela přesně označit správnou pozici znaku a tak postačí milimetrová odchylka a vlastně napíšete sousední písmeno. No, není to báječné?

Přiznávám, povedlo se a internetbanking jsem nakonec zprovoznil. A jaké zkušenosti s internetbankingem máte Vy? Těším se na komentáře a zároveň děkuji všem za komentáře k článku účet Apple ID.

Tip: V internetbankingu používejte zásadně myš.

Doporučené články

8 Komentáře

  1. e? hosi coze? kujva o cem to mluvite? ja zacal pouzivat apple abych neresil pichoviny?!?! jsem na macu uz vic jak 15 let pouzivam Ebanku – ted raifaizenbank a ty mnentaloviny z o kterejch mluvite me desi! zjevne ebanka byla fakt prevratna 🙂

      1. byl sem ve spatnym rozpolozeni… 🙂 obcas se mi to stane pak na to taky koukam se zdesenim :-/

        no chtel sem rict ze ebanku musim pochvalit, nikdy sem vise uvedene problemy nemusel resit, uplne v zacatcich to haprovalo na safari ale na firefoxu to jelo takze spokojenost.

  2. Mám Českou spořitelnu a tam to taky jde, takže asi Komerčka. Tam se musí mít v komplu prej nějaký program, který se pokaždé nahrává při loginu na jejich stránku.

  3. jojo komercka ma nejakej klic, musel sem to resit krz manzelku, peklo :-/ nic intuitivniho. i ten navod co mely na strankach byl desnej. s komerckou se to tahne uz spoustu let, porad slibovaly jak to jednou bude super…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button