Novinky

Hummer znovu ožívá. Tentokrát jako elektrické monstrum s výkonem tisíc koní

Auta americké značky Hummer byla vždycky symbolem zlatých benzínových časů. Obrovské terénní kolosy, které mají svůj původ v armádních vozidlech, si rozhodně nepořizovali lidé, kteří hleděli na spotřebu. Ikonický výrobce off-roadů ovšem nepřežil minulou finanční krizi. Koncern General Motors tak značku v roce 2010 pohřbil. Pravděpodobně ovšem ne nadobro. Hummer by se měl totiž vrátit na trh. Čeká jej ale možná největší přerod, jaký automobilový průmysl kdy zažil. Z benzínového monstra, do kterého výrobce montoval i šestilitrové motory, se totiž stane elektromobil.

Zdroj: General Motors

Představení znovuzrozeného Hummeru by mělo proběhnout na konci letošního roku. GM už nás ale dráždí siluetou očekávaného elektromobilu. Už na první pohled je jasné, že základní proporce vozu zůstanou zachovány. Pravděpodobně se představí i verze pick-up. Pořád to bude pořádná bestie. Mateřský koncern totiž slibuje tisícikoňový výkon. Zrychlení z nuly na sto nový Hummer zvládne za tři vteřiny. Příliš dalších informací ale známo není. Více se nejspíše dozvíme až na podzim. Do prodeje by měla novinka přijít v roce 2021.

Zajímá vás jak malý bude nový 5,4 palcový iPhone 12? Můžete si to vyzkoušet přímo na vašem zařízení

Svou výstředností, obludnými rozměry i výkonem, by se nový Hummer mohl stát vážným konkurentem pro Tesla Cybertruck, který Elon Musk představil před několika měsíci. Je ovšem jasné, že znovuzrození Hummera je pro GM spíše marketingovým tahem. Automobilka totiž nemůže očekávat, že jeho prodeje budou nějak masivní. GM ale elektromobilům věří. Do jejich produkce už investovala 2,2 miliardy dolarů. Elektrický Hummer je tak jedním z prostředků, jak upoutat pozornost k civilnějším elektromobilům koncernu.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button