Novinky

Legendární Hummer se vrátí jako elektromobil s výkonem 1 000 koní. Z 0 na 100 km/h vystřelí za 3 vteřiny

Nedávno jsme vás informovali o tom, že legendární Hummer čeká vzkříšení do podoby elektromobilu. Uplynulo pouze pár týdnů a tuto informaci potvrdila samotná automobilka General Motors (GMC), která zároveň vypustila první upoutávku. Nový Hummer bude elektromobil spoléhající čistě na energii z akumulátorů. Pohonné soustrojí má mít výkon 1000 koní, což vozu propůjčí možnost vystřelit z 0 na 100 km/h za pouhé tři vteřiny.

Automobilkou publikované video zachycuje stádo Mustangů, které má vyjadřovat sílu chystaného modelu. Nový Hummer bude vyrábět továrna v Detroitu, do níž GMC již napumpovalo 2,2 miliardy dolarů. Smyslem této investice je vytvoření závodu, který se bude soustředit výhradně na produkci elektromobilů, tedy i nového Hummeru.

Původní Hummer odešel do důchodu v roce 2010, což zapříčinila finanční krize a ochlazení zájmu spotřebitelů o automobily s velkoobjemovými motory. Narůstající obliba elektromobilů však otevírá automobilkám nové možnosti, které se snaží náležitě využít. Nezřídka se společnosti uchylují k ohlašování elektromobilů, které se odkazují na dříve oblíbené vozy. V případě Hummeru jde v podstatě o stejný scénář, jehož smyslem je nalákat zákazníky na dobře známé jméno.

K dalšímu poodhalení elektrického Hummeru dojde 20. května během konání turnaje Super Bowl. General Motors plánuje k této události vypustit nový spot, který poodhalí další vlastnosti a design chystané novinky. Sériová výroba má však odstartovat mnohem později, respektive v druhé polovině příštího roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button