Novinky

Tesla Cybertruck brzy dostane vážného konkurenta. Hummer hodlá vstát z popela jako elektrický pickup

Když se řekne Amerika, většině se vybaví socha Svobody, hamburger, Pamela Anderson a obří dodávky s velkoobjemovými motory. Mezi přední automobilové ikony patří dnes již legendární Hummer, který byl původně vyvíjen jako vozidlo určené pro armádu. Na naléhání veřejnosti se značka rozhodla vyrábět také civilní verzi, na kterou později navázaly další dva neméně populární modely.

Dobře rozjetou značku s globálními ambicemi ovšem zastavila finanční krize, která měla za následek zdražení pohonných hmot a ochlazení zájmu amerických spotřebitelů o nehospodárné vozy. Vše nakonec dospělo do takové fáze, že v roce 2010 se mateřská automobilka GM se rozhodla značku Hummer pohřbít.

Nedávno se ovšem objevily zvěsti o tom, že GM plánuje Hummer oživit. Nepůjde však o benzín spalující bestii, co zabíjí lední medvědy. Chystaná reinkarnace Hummeru totiž bude elektromobil. První informace se mají objevit ještě v letošním roce. Těšit se můžeme také na lákadlo v podobě poutavé reklamy, která bude vysílána během fotbalového poháru Super Bowl.

Výrobci automobilů přišli na to, že když zabrnkají spotřebitelům na nostalgickou notu a jejich oblíbené modely uvedou v elektrické verzi, většinou to zafunguje. Když do tohoto receptu přidáte značku Hummer, je téměř jisté, že Američani budou doslova bez sebe. Se stejnou reakcí lze počítat také na ostatních trzích včetně Číny, která aktuálně patří mezi největší odbytiště elektromobilů na světě.

Do budoucna bude velmi zajímavé sledovat, jak si elektrický Hummer povede s konkurenční Teslou Cybertruck, která též spadá do kategorie obřích pick-upů poháněných bateriovými články. 

Zdroj
theverge

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button