Novinky

Hoďte staré návyky ovládání za hlavu. Přichází iPhone X

Do zahájení prodeje iPhonu X zbývá už jen osm dní a na světlo světa se postupně dostávají čím dál zajímavější informace. Ta včerejší, která se objevila na Twitter účtu uživatele Webastiaan the Sith ukazuje zcela nové přepínaní aplikací. I z krátké ukázky je zřejmé, že nový způsob ovládaní funguje opravdu rychle a spolehlivě.

Dovolím si říci, že gesto působí ještě intuitivněji než na starších iPhonech s Home Buttonem, respektive Touch ID, kde bylo zapotřebí dvakrát stisknout středové tlačítko a následně zvolit požadovanou aplikaci. Od iPhonu 6s s integrovanou funkcí 3D Touch sice mohli uživatelé přepínat aplikace i pomocí gesta silnějšího stisku v levé části obrazovky, osobně mi ale tahle možnost nepřirostla příliš k srdci.

iPhone X bude od původního zařízení představeného v roce 2007 první telefon kalifornské společnosti, který bude naplno ovládaný jen pomocí gest. Bude zajímavé sledovat, jak se s těmito změnami popasují sami uživatelé. V tomhle ohledu jsme ale jako redakce optimističtí a zároveň se těšíme ještě na další vychytávky, které nejnovější iPhone s určitostí nabídne.

iPhone X se blíží. Jak to bude s jeho dostupností při zahájení prodeje?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button