Novinky

Apple již velice brzy představí speciální kryt pro nové iPhony. Zásadně prodlouží jejich výdrž

Stejně jako všechny iPhony i letošní modely patří v mnoha ohledech mezi absolutní špičku mobilního segmentu. Co už tak špičkově nepůsobí, je výdrž na jedno nabití. Ačkoli se Apple i ostatní výrobci snaží sebevíc, akumulátory jsou jednoduše ta největší slabina. Pokud patříte mezi náročnější uživatele, co svůj iPhone nedají z ruky, s nejvyšší pravděpodobností moc dobře víte, kam tím míříme.

Když během pracovního dne plného schůzek a jednání musíte řešit výdrž vašeho iPhonu, není to rozhodně nic příjemného. Jedním z možných řešení je použití originálního krytu pro iPhone s integrovanou baterií. Apple začal tento typ příslušenství nabízet v roce 2015. S příchodem iPhonu 8 a také letošního iPhonu Xs a iPhonu Xr se uživatelé začali ptát, zda se dočkají obalu prodlužujícího výdrž také pro tyto modely.

Kalifornský výrobce tradičně mlčí, ovšem díky šikovnému vývojáři víme, že bychom se mohli nového příslušenství již velice brzy dočkat. Alespoň to nasvědčuje objevená ikona v beta verzi operačního systému watchOS 5.1.2 beta 2. Ikona vyobrazuje siluetu obalu Smart Batery Case s jasně patrným výřezem vertikálně umístěného fotoaparátu. Ten je typický právě pro iPhone X, iPhone Xs a iPhone Xr.

Obrázek dále prozrazuje menší „bradu“, která pomůže udržet kompaktní rozměry iPhonu s nasazeným krytem. Další podrobnosti o kapacitě akumulátoru, ceně a dostupnosti pochopitelně chybí. S ohledem na předchozí zkušenosti s podobnými úniky se dá ovšem předpokládat, že k uvedení dojde maximálně v horizontu několika týdnů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button