Novinky

Face ID není jen nouzové řešení. Apple o čtečce otisků prstů v iPhonu X nikdy neuvažoval

Face ID se stalo novinkou, o které se před představením iPhonu X příliš nemluvilo a pokud ano, vypadalo to, že Apple představí možnost odemykání vlastním obličejem spíše jako doplněk ke známému systému Touch ID. Nakonec se ale Face ID stalo díky své propracovanosti jedním z hlavních argumentů pro přechod na iPhone X.

Funkce Face ID ovšem dosud vyvolávala dojem, že se v případě Applu jednalo v podstatě o nouzové řešení. Primárním cílem bylo totiž dostat klasickou čtečku otisku prstů přímo do displeje telefonu. A protože se to Applu ještě nepodařilo, přišel s náhradním řešením ve formě Face ID. Tyto domněnky ovšem v rozhovoru pro webový magazín TechCruch vyvrátil viceprezident Applu pro hardwarový vývoj Dan Riccio. Ten sdělil, že o zapuštění Touch ID rovnou do displeje se v případě iPhonu X nikdy neuvažovalo.

Není ovšem vyloučeno, že snahy o vývoj čtečky otisků prstů přímo v obrazovce stále trvají. Loni web Culf of Mac například informoval o žádosti o patent, která popisovala právě rozpoznání uživatele na základě biometrických údajů posbíraných pomocí pixelů. V tomto případě by se Touch ID stalo spíše alternativním způsobem autorizace. Skenování obličeje se totiž jeví jako přesnější metoda rozpoznání oprávněné osoby. Zatímco u Touch ID se hovoří o pravděpodobnosti shody dvou různých lidí 1:50 000, u Face ID je tento poměr 1: 1 000 000. Alespoň tedy, pokud nemáte jednovaječné dvojče.

iPhone X nerozezná jednovaječná dvojčata. Překvapení nebo opomíjený fakt?

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button