Novinky

iPhone X nerozezná jednovaječná dvojčata. Překvapení nebo opomíjený fakt?

Tento týden se doslova roztrhl pytel s novými informacemi okolo iPhonu X. Mohou za to především významná média a youtubeři, kteří nejnovější smartphone od Applu dostali přednostně a o svých prvních dojmech se samozřejmě nezapomněli zmínit na internetu. Kromě zbrusu nového vzhledu, OLED displeje nebo přepracovaného ovládaní, zaujmul většinu recenzentů inovativní a za poslední měsíce hodně diskutovaný Face ID.

Toto jsou hlavní důvody, proč dát přednost iPhonu 8 před iPhone X

Face ID neboli rozpoznávání obličeje slouží k odemykání nebo placení pomocí iPhonu X. Celá technologie je založena na systému TrueDepth kamery s detailní prostorovou mapou našeho obličeje, která na základě dříve uložené tváře vyhodnocuje výsledek. Apple se na zářijové konferenci dokonce pochlubil, že pravděpodobnost shody dvou různých lidí je u Face ID 1:1 000 000, kdežto u do té doby používaného Touch ID je poměr 1:50 000. Jaká je ale realita?

Na tuto otázku hledalo odpověď hned několik zahraničních redakcí. Každá z nich vybrala jednovaječná dvojčata, kterým dala do ruky nový iPhone X. A test mohl začít. U tří ze čtyř dvojčat došlo ke špatnému vyhodnocení obličeje. To znamená, že by si sourozenci mohli navzájem prolustrovat telefon, aniž by iPhone X cokoliv namítal. Pouze u jedněch dvojčat se smartphone z Cupertina zachoval správně a telefon na vlas stejnému bratrovi neodemknul.

Výsledek tak celkem jednoznačně vyznívá v neprospěch Applu. U Touch ID by se tohle zkrátka nestalo. Jednovaječná dvojčata totiž nemají stejné otisky, takže prstem si iPhone navzájem neodemknou. Na druhou stranu, možnost nesprávného fungování Face ID u jednovaječných dvojčat zmiňoval i sám Apple přímo na keynote, takže to zase tak překvapující zjištění není. Pokud tak nemáte naprosto stejného sourozence nebo dvojníka, můžete být v klidu, vaše mobilní soukromí zůstane nenarušeno.

Toto jsou hlavní důvody, proč dát přednost iPhonu 8 před iPhone X

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Nechápu, proč autor napsal 90% článku takovým smutným způsobem, když potom celej článek shodí posledníma dvěma větama…

    1. Dobrý večer, děkuji Vám za názor. Nemyslím si, že by článek byl napsaný smutně, šlo zkrátka jen o konstatování faktu, který ne vždy vyzní pozitivně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button