Novinky

Do Apple konference zbývá už jen 5 dní. Na co se můžeme těšit?

Do tradiční zářijové konference Applu zbývá už jen 5 dní. Jako každý rok tak přibývá stále více a více informací o většině produktech, které 12. září, ve vší oficiálnosti, spatří světlo světa. Největší pozornost je samozřejmě zaměřena na iPhone XS, respektive iPhone XS Max – alespoň tak by se podle nejnovějších úniků měla jmenovat dvojice nových vlajkových lodí kalifornského výrobce. Oba iPhony se však budou držet stejné designové linky jako loňský výroční model iPhone X (recenze), což značí jediné. Jazýček pozornosti široké veřejnosti se v tomto roce více přiklání k dalšímu významnému produktu, Apple Watch.

Nový iPhone XS bude pokračovat v designové lince loňského modelu

Apple Watch 4: dočkáme se konečně změny?

Chytré hodinky Apple poprvé představil už v roce 2014. Od té doby se však jejich design příliš nezměnil. Jasně, od druhé generace se s nimi například můžeme potápět do hloubky 50 metrů, jas displeje se zdvojnásobil a systém watchOS ve svých posledních verzích opravdu dozrál. Kromě těchto drobných detailů však nepřišla žádná výraznější změna, která by na první pohled byla viditelná. Možná i proto se inženýři z Cupertina rozhodli pro změnu. O tom, že Apple Watch 4 zvětší svůj displej přibližně o 15 procent jsme vás informovali už minulý týden. Na svět však v posledních hodinách vykoukla také další zajímavost, i když tak trochu očekávaná. Nejnovější chytré hodinky kalifornského giganta totiž nabídnou vyšší rozlišení – 384 x 480 pixelů (oproti 312 × 390 pixelům u současné 42mm verze) . Co to v praxi znamená?

Apple Watch jsou od svého představení v roce 2014 stále stejné. Je čas na změnu?

Především více místa pro samotné komplikace, kterých by se v takovém případě mohlo do nového ciferníku pro Apple Watch 4 vměstnat o něco více, než doposud. Jisté zahraniční zdroje mluví dokonce až o 9 komplikacích v jednom ciferníku (o tomto faktu ostatně jasně hovoří doposud jediná uniklá fotografie nových Apple Watch 4). Jen pro srovnání, do modulárního – aktuálně nejpřizpůsobivějšího ciferníku se vejde jen 6 komplikací, z nichž hned 5 si můžeme nastavit dle libosti. Zklamáním ale může zavánět fakt, že nové hodinky nebudou kulaté, jak mnozí uživatelé očekávali. Stále však není nic ztraceno. Oficiální konference totiž proběhne až 12. září a do té doby je dobré přistupovat ke všem “zaručeným informacím” tak trochu s rezervou. 

Přinesou Apple Watch 4 rozměrnější displej?

Pokud budou Apple Watch 4 vypadat podobně jako na uniklé fotografii, bude pro vás větší displej, respektive početnější komplikace v jednom ciferníku, důvodem ke koupi? Nebo byste místo rozměrnější obrazovky dali přednost spíše tradičnímu – kulatému vzhledu? Napište nám do komentářů.

Apple to opět neuhlídal. Podívejte se, jak bude vypadat iPhone XS a Apple Watch 4

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

3 Komentáře

    1. Nové MacBooky, respektive jejich aktualizace se objevily tento rok v červnu, takže je to nepravděpodobné. V posledních měsících se sice spekuluje o novém MacBook Air, ale osobně si myslím a politika Applu to taky naznačuje, že Air nahradí 12palcový MacBook. Nicméně, s úplnou jistotou to samozřejmě říct nemůžu. Apple je v představování svých produktů v posledních letech celkem nečitelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button