Novinky

Další bod pro Apple: iPhone X má nejlepší displej na světě

Pokud se podíváte na iPhone X, jako první vás zaujme jeho Super Retina displej, který se rozprostírá po celé přední straně. Letošní novinka tak odstartovala novou éru jablečných smartphonů, což zcela oprávněně vyvolává řadu diskuzí. Zaslouženým tématem je již zmíněný displej, který podle renomovaných odborníků z Displaymate patří mezi absolutní špičku v segmentu mobilních zařízení. Ačkoli konkurence nabízí své modely s OLED panely již řadu let, Apple se jal tuto technologii implementovat až nyní, a zřejmě k tomu měl velice dobrý důvod.

V testu zkoumajícím všechny důležité parametry a zobrazovací schopnosti si displej v iPhonu X vysloužil to nejlepší možné hodnocení. Vypíchnout si zaslouží především nejvyšší úroveň jasu (634 nitů), ohromující kontrastní poměr, který se v říší smartphonů až doposud nevyskytoval. Opomenout nelze ani velice nízkou odrazivost (4,5 %), díky čemuž je displej skvěle čitelný za jakýchkoli světelných podmínek.

První dojmy z iPhone X: tváří v tvář nové generaci

Na Displaymate také neopomněli vyzdvihnout dokonalou kalibraci barev a 120Hz obnovovací frekvenci. Všechny zmíněné aspekty se postaraly o naprosto vynikající hodnocení a nastavení nových limitů pro ostatní výrobce. Z vlastní zkušenosti můžeme tento jednoznačný rezultát potvrdit. Ať už na „iksku“ prohlížíte fotografie nebo sledujete video, vždy jde o úžasnou podívanou.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close