Novinky

Chystaný iPhone 7 Plus přijde s duální kamerou a optickým zoomem

Přestože do premiéry další generace iPhonu zbývá ještě dostatek času, internetem se začínají šířit zvěsti o plánované výbavě. O ty nejčerstvější se postaral již legendární analytik Ming-Chi Kuo, který je proslulý svými dobře informovanými zdroji. Ve svém nedávném prohlášení prozradil, že Apple v letošním roce hodlá představit iPhone 7 Plus, který bude excelovat na poli mobilní fotografie. Kalifornský výrobce údajně použije systém dvou čoček s rozlišenými specifikacemi. První snímač bude disponovat optickou stabilizací a schopností zachytit širokoúhlé snímky. Druhá kamera pak nabídne 2-3x optický zoom.

iphone-dual-cameraDuální fotoaparát se má stát výsadou pouze většího modelu s přídomkem Plus, menší iPhone 7 zůstane údajně věrný klasice

Různorodým kombinováním a přepínáním mezi jednotlivými senzory půjde pořizovat velice kvalitní snímky i za horších světelných podmínek. Další devizou se mají stat postprodukčně skládané fotografie s vysokým rozlišením a možnost dodatečné úpravy hloubky ostrosti. Apple s myšlenkou dvou fotoaparátů koketuje již delší dobu, ovšem techniky trápily problémy se složitými algoritmy. S vyřešením všech překážek pomohla technologie společnosti LinX, kterou kalifornský gigant v loňském roce koupil. Rozlišení obou snímačů má zůstat na hodnotě 12 megapixelů a opět se o dodávky postará Sony.

Zda se iPhone 7 Plus skutečně pochlubí dvěma fotoaparáty či nikoliv, je v tuto chvíli otázkou na křišťálovou kouli. Jedna věc je ovšem jistá již nyní. Apple bude chtít představit produkt, který posune dosavadní standardy na novou úroveň.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close