Novinky

Cena iPhonu 8 začne na hranici 870 dolarů. Za nejvyšší variantu zaplatíme 1070 dolarů

Ohledně připravovaného iPhonu 8 prosakuje stále více detailů o parametrech a funkcích očekávaného smartphonu. Jeden aspekt, kterého se zároveň nemalá část fanoušků tak trochu děsí, však zůstává zahalen tajemstvím. Řeč je o ceně budoucího vládce světa smartphonů. Často se spekulovalo o tom, že se cena vrcholně vybaveného iPhone dotkne hranice jednoho tisíce dolarů. Tento odhad není podle zpráv analytika společností UBS Svetena Milunoviche tak daleko od pravdy. Podle jeho zdrojů se totiž bude cena iPhonu 8 pohybovat mezi 870 a 1070 dolary za vrcholné provedení. V přepočtu tedy něco mezi 20 000 a 26 tisíci korunami. To nezní tak špatně, za stejnou cenu se v naší kotlině momentálně prodává aktuální iPhone 7/Plus.

iphone-8-concept-hajek

Musíme však vzít v potaz, že zámořská cena jablečné elektroniky bývá vždy o několik desítek procent výhodnější. Například základní provedení iPhone 7 vyjde v přepočtu na českou měnu na americkém trhu na 17 tisíc korun, zatímco u nás jej pořídíte za částku přesahující hranici 21 tisíc korun. Na základě tohoto vztahu můžeme předpokládat, že pokud by se  dolarová cena opravdu pohybovala v mantinelech, které predikuje analytik Milunovich, vyšplhala by česká cena za iPhone 8 až ke 25, respektive 30 tisíci korunám. Tedy jen o málo větší cenové rozpětí, než které nyní zaujímá větší iPhone 7 Plus. Z tohoto důvodu analytik očekává, že cenová politika v případě vylepšeného iPhonu 7s/Plus zůstane pro příští rok zachována.

iphone-8

Cena 1070 dolarů by se měla týkat vrcholného provedení s pamětí o kapacitě 256 Gb. Jaké úložiště dostane nejdostupnější varianta prozatím není jasné.  Pokud půjde dno nabídky tvořit varianta s 128 Gb vnitřní paměti, je pravděpodobnější, že cena iPhone 8 bude začínat jeden dolar pod tisícovkovou metou. Predikce ceny na úrovni 870 dolarů je tím pádem reálná spíše v případě, že se iPhone 8 bude nabízet také s 64Gb úložištěm. Zaměstnanec firmy UBS také předpokládá, že prodeje očekávané novinky budou tvořit 45 % ze všech příští rok prodaných iPhonů.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close